Osoby bezdomne w Strzegomiu mogą się ogrzać w poczekalni autobusowej przy ul. Leśnej. Taką decyzję w związku z mrozami, zapowiedzią śnieżyc i zawiei podjął burmistrz miasta.
– Klucz można pobrać na Komisariacie Policji. W punkcie readaptacyjnym do dyspozycji są gorące napoje. Dla każdego wystarczy ciepłych posiłków wydawanych od poniedziałku do soboty w stołówce charytatywnej przy parafii pw. św. App Piotra i Pawła w Strzegomiu, którą w większości finansuje gmina Strzegom. Prośba do mieszkańców o przekazanie tej informacji oraz numerów telefonów, na które możecie państwo zadzwonić z informacją o osobach, które potrzebują zimowej pomocy. Każdemu pomożemy – zapewnia burmistrz Zbigniew Suchyta.
Numery telefonów: 602 584 604 i 601 740 508
/opr. red./

![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)

![Proletaryat i Nocny Kochanek koncertowo zakończyli Święto Granitu Strzegomskiego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260615_Swieto_Granitu_Strzegomskiego-98-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


