Strona główna 112 Na widok policji próbował schować się między blokami. Miał przy sobie marihuanę

Na widok policji próbował schować się między blokami. Miał przy sobie marihuanę

0

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Żarowa. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w noc walentynkową. Podczas patrolu rejonu miasta, policjanci na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu nagle zmienili kierunek marszu i usilnie próbowali schować się pomiędzy blokami.
To zachowanie mężczyzn nie uszło uwadze policjantów. Szybko też policjanci poznali powód takiego zachowania. Podczas podjętej interwencji przy jednym z mężczyzn mundurowi ujawnili metalowe pudełko z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego oraz wagę kieszonkową. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 210 porcji tego narkotyku – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł7 powodów, dla których warto mieć zwierzę
Następny artykułZniknęły miejsca parkingowe na Żeromskiego. Magistrat tłumaczy to przepisami