Strona główna 112 Kolejne roszady w kierownictwie świdnickiej policji

Kolejne roszady w kierownictwie świdnickiej policji

3

Podinspektor Adam Jacek Pilch, były wiceszef świdnickiej policji, który niedawno stanął na czele Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, po nieco ponad dwóch tygodniach powrócił do swojej poprzedniej funkcji w Świdnicy. Z kolei pod koniec stycznia do Jawora skierowany został podinspektor Przemysław Siwiak, dotychczasowy zastępca komendanta KPP Świdnica.

Adam Jacek Pilch obejmujący stanowisko komendanta KPP Jawor (12 stycznia 2021)

Przypomnijmy, 12 stycznia 2021 roku Adamowi Jackowi Pilchowi – wcześniej wicekomendantowi świdnickiej policji – powierzono obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze. Zastąpił on na tym stanowisku inspektora Andrzeja Błaszczaka, który po 30 latach służby w policji przeszedł na emeryturę. Kilka dni później obowiązki zastępcy komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy powierzono podinspektorowi Przemysławowi Siwiakowi, dotychczasowemu naczelnikowi Wydziału Prewencji świdnickiej komendy.

Do kolejnych kadrowych zmian doszło zaledwie kilkanaście dni później. 29 stycznia Adam Jacek Pilch, świeżo mianowany szef jaworskiej policji, powrócił do Świdnicy i objął stanowisko wicekomendanta. Z kolei ze Świdnicy do Jawora trafił Przemysław Siwiak, któremu powierzono funkcję I zastępcy komendanta powiatowego.

Ruchy kadrowe są nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej instytucji związanej z potrzebą zapewnienia prawidłowości realizowanych zadań – były podejmowane w przeszłości, są realizowane w obecnych czasach i będą w przyszłości. Decyzje kadrowe w przedmiotowej sprawie są realizacją uprawnienia Komendanta Wojewódzkiego Policji do swobodnego doboru współpracowników – tłumaczy Kamil Rynkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

/mn/

Poprzedni artykułKierowcom puściły nerwy. Bójka na środku Esperantystów [VIDEO]
Następny artykułMeteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem dróg i chodników