Strona główna Artykuł sponsorowany Kilka powodów, dla których warto kupić dysk zewnętrzny

Kilka powodów, dla których warto kupić dysk zewnętrzny

0

Nie każdy jest przekonany do tego, że zakup dysku zewnętrznego to dobra inwestycja. Większość osób jednak widzi zalety z posiadania takiego urządzenia. Dlaczego warto poświęcić pieniądze i nabyć dobrej jakości dysk zewnętrzny? Jakie korzyści z tego wynikają? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Co to jest dysk zewnętrzny?
Mimo że dyski zewnętrzne są popularne, zdarzają się osoby, które nie wiedzą, do czego właściwie one służą. Bez tego trudno odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto kupować tego typu sprzęt i czy rzeczywiście jest on nam potrzebny. Dysk przenośny to nic innego, jak urządzenie pamięci masowej, które można łatwo podłączyć do komputera, laptopa czy innego sprzętu za pomocą dołączonego do zestawu kabla. Na dysku można przechowywać kopie zapasowe plików albo przesyłać te zdjęcia, filmy i dokumenty, które już nie mieszczą się na naszym komputerze, a do których chcemy mieć dostęp i być pewnym, że są bezpieczne.

Warto również wiedzieć, że na rynku są dostępne różne rodzaje dysków zewnętrznych. Możemy zdecydować się na zakup modelu HDD, który zwykle ma dużą pojemność, dlatego mieści sporą ilość różnego rodzaju plików. Jest też dostępny w stosunkowo niskiej cenie, choć jego wadą może okazać się zbyt szybkie nagrzewanie i głośne działanie. W sklepach znajdziemy też dyski zewnętrzne SSD, które są zbudowane przy wykorzystaniu pamięci flash. Pracują one ciszej i są mniej podatne na uszkodzenia. Wadą jest ich cena i mniejsza pojemność w porównaniu z modelami HDD.

Sposób na bezpieczne przechowywanie danych
Jednym z najważniejszych powodów, dla których decydujemy się na zakup dysku zewnętrznego jest chęć zabezpieczenia swoich danych. Jeśli mamy je zapisane tylko w pamięci komputera czy telefonu, musimy liczyć się z tym, że je stracimy. Nawet z pozoru niewielka awaria wspomnianych sprzętów może do tego doprowadzić. Warto więc przechowywać ważne dla nas pliki także w innych miejscach. Oczywiście, możemy też zdecydować się na zakup dostępu do dysku online, jednak wiąże się to ze stałymi kosztami miesięcznymi. Nie każdego będzie stać na regularne opłacanie abonamentu.

Możliwość używania w różnych miejscach
Zaletą dysków przenośnych, jak nietrudno domyślić się po nazwie, jest to, że można z nich korzystać w każdym miejscu. Możemy je zabrać na wakacje, służbowe spotkanie i właściwie wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy. Należy jedynie pamiętać, aby przechowywać sprzęt w solidnym etui. Nie jest jednak polecane zabieranie dysku ze sobą z domu zbyt często z tego względu, że urządzenie za każdym razem jest narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych, więc może przypadkowo ulec awarii. Oczywiście w obecnych czasach istnieją skuteczne sposoby, na odzyskanie przechowywanych na dysku danych, jednak jest to kosztowne.

Metoda na zwolnienie miejsca w pamięci komputera
Zdarza się, że dysk na naszym komputerze czy laptopie zaczyna się zapełniać, a my nie mamy zamiaru kupować nowego urządzenia, ani usuwać żadnych plików. Wtedy też warto część zdjęć, filmów i dokumentów przenieść na dysk zewnętrzny. W ten sposób zwolnimy miejsce, a nasz sprzęt przestanie się zacinać.

Kompaktowe wymiary
Do zakupu dysku przenośnego zachęca również to, że ma on kompaktowe wymiary, więc łatwo znaleźć bezpieczne miejsce do jego przenoszenia. Takie urządzenie sprawdza się bez względu na to, czy mamy do dyspozycji tylko jeden pokój, całe mieszkanie czy duży dom.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMniej praw jazdy, mniej zarejestrowanych pojazdów
Następny artykułPrzychodnia „Mieszko” zajmie się realizacją miejskiego programu szczepień przeciw HPV