Strona główna Artykuł sponsorowany Jak w Zielonej Górze najłatwiej zatrudnić pracownika z Ukrainy?

Jak w Zielonej Górze najłatwiej zatrudnić pracownika z Ukrainy?

0

Najnowsze wyniki badań donoszą, iż mieszkańcy Ukrainy coraz częściej i chętniej podejmują pracę w Polsce. Czym kierują się podejmujący tak ważne dla siebie decyzje? W jakich sektorach najczęściej podejmują pracę oraz jak w Zielonej Górze najłatwiej zatrudnić pracownika z Ukrainy? Na powyższe pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Kim są przyjeżdżający do Polski Ukraińcy?
Obywatele przybywający na tereny naszego kraju w celu podjęcia aktywności zarobkowej to najczęściej młode osoby, które dopiero zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki na rynku pracy. To także młodzi absolwenci uniwersytetów i uczelni wyższych. Wśród imigrantów z Ukrainy nie brakuje także ludności w wieku czterdzieści lub nawet pięćdziesiąt plus próbujących swoich sił jako opiekunki osób starszych, pracownicy produkcyjni, pracownicy sezonowi, czy magazynierzy.

Jak w Zielonej Górze najłatwiej zatrudnić pracownika z Ukrainy? Możemy zrobić to samodzielnie, korzystając z popularnych serwisów internetowych, gdzie bez trudu zamieścimy ofertę pracy. Będziemy się jednak musieli liczyć z szeregiem kwestii formalnych oraz prawnych, takich jak na przykład uzyskanie pozwolenia na pracę.

Zdecydowanie prościej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego biura lub agencji pośrednictwa pracy, gdzie wykwalifikowani rekruterzy wybiorą najlepszego kandydata na oferowane przez nas stanowisko. Sprawdzą jego kompetencje i predyspozycje oraz poddadzą testom ze znajomości języka polskiego. Ponadto agencja pośrednictwa pracy zadba również o wszelkie kwestie formalne i prawne związane z pobytem ukraińskiego pracownika w Polsce oraz pozwoleniem na pracę.

Jak Ukraińcy odbierani są przez społeczeństwo polskie?
Jeszcze do niedawna w Polsce pokutował przesąd, jakoby Ukraińcy dosłownie odbierali nam – Polakom miejsca pracy. Takie spojrzenie na rynek pracy bywa krzywdzące, jednak wciąż mamy z nim do czynienia w pewnych kręgach. Obywatele Ukraińscy bardzo często wykonują ciężkie fizycznie prace, których Polacy niechętnie się podejmują. Są przy tym bardzo pracowici i uczciwi.

Jedyne zagrożenie tak naprawdę możemy widzieć w osobach podejmujących zatrudnienie bez nawiązania odpowiedniego stosunku pracy z pracodawcą, bez umowy – „na czarno”. W ten sposób postępują jednak nie tylko Ukraińcy, ale i przedstawiciele wszystkich mniejszości, nie wyłączając z tego kręgu ludności polskiej.

Przybywający do Polski Ukraińcy to w większości młodzi i wykształceni ludzie, którzy szukają przyjaznego miejsca do życia. Pragną się osiedlić i założyć rodziny lub zaoszczędzić pewne sumy pieniędzy, aby wesprzeć finansowo swoich bliskich z Ukrainy lub zarobione pieniądze przeznaczyć na remont swojego domu, kupno lepszego samochodu, bądź inne cele.

Traktujmy przybywających do naszego kraju za pracą bądź też w celach turystycznych cudzoziemców z należytym drugiemu człowiekowi szacunkiem. Okażmy życzliwość i wsparcie w nowych warunkach oraz nowym otoczeniu. Bądźmy gościnni, serdeczni i życzliwi – tak jak sami chcielibyśmy być traktowani za granicą.

Więcej dowiesz się na https://atlaswork.pl/obszar-dzialania/agencja-pracy-tymczasowej-w-zielonej-gorze

/Artykuł sponsorowany/