Strona główna Artykuł sponsorowany Jak urządzić warsztat majsterkowicza w niewielkim garażu?

Jak urządzić warsztat majsterkowicza w niewielkim garażu?

0
Garaż to pomieszczenie, w którym możemy bezpiecznie przechowywać samochód. Coraz częściej jest to jednak uniwersalne pomieszczenie, które oprócz roli parkowania samochodu może pełnić jeszcze kilka innych funkcji.

Wiele osób stara się wygospodarować w garażu przestrzeń do majsterkowania. Wiele zależy od wielkości garażu. W przestronnym pomieszczeniu znalezienie miejsca na blat roboczy i na kilka mebli warsztatowych nie stanowi problemu. Trudności pojawiają się, gdy dysponujemy niewielkim pomieszczeniem. Ale to nie oznacza, że trzeba zrezygnować z warsztatu.

Stół lub blat roboczy
Niezbędnym elementem wyposażenia takiego warsztatu jest stół roboczy. Najlepiej wybrać blat rozkładany, który w razie potrzeby można szybko i łatwo rozłożyć, a złożony zajmie bardzo niewiele miejsca.

Regały
W warsztacie majsterkowicza wszystkie narzędzia i elektronarzędzia powinny znajdować się w zasięgu ręki. Warto postarać się o regały warsztatowe (można kupić online w e-regaly.pl). Dopasowane do wielkości pomieszczenia, ustawione przy ścianach nie zajmą dużo miejsca. Ułatwią natomiast utrzymanie porządku w warsztacie i w garażu. Jeżeli każda rzecz będzie miała swoje miejsce, nie trzeba będzie tracić czasu na szukanie czegokolwiek.

Szafki na kółkach
Dobrym rozwiązaniem są też szafki warsztatowe na kółkach. Łatwo je przestawić z miejsca na miejsce, po skończonej pracy szafkę można przestawić w takie miejsce, gdzie nie będzie przeszkadzać.

Tablice i haki wieszane na ścianach
Wiele osób decyduje się też na tablice na narzędzia wieszane na ścianach. Zagospodarowanie ścian to pomysł na oszczędność miejsca w warsztacie czy w garażu. Na ścianach można zamieścić też haczyki na narzędzia, pojemniki na drobne elementy.

Ściany to dobre miejsce do przechowywania rowerów, sprzętów ogrodniczych czy turystycznych, akcesoriów motoryzacyjnych. Wystarczy zamontować na ścianach specjalne haki. Takie haki można powiesić też na suficie. Zyskamy sporo miejsca.

Dobre oświetlenie
Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego warsztatu jest oświetlenie. Lampę dającą mocne światło można zamontować na suficie lub na ścianie. Można też postawić małą lampkę na blacie roboczym. Wtedy miejsce pracy będzie dobrze oświetlone.

Wentylacja i ogrzewanie
Jeżeli w garażu planujemy urządzić warsztat majsterkowicza, musimy zadbać o odpowiednią wentylację. Dzięki sprawnej wentylacji znikają wszelkie zapachy i opary szkodliwych substancji. Garaż, w którym spędzamy sporo czasu na majsterkowaniu powinien być ogrzewany.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPułapka w jezdni na osiedlu Zawiszów
Następny artykułChcą stworzyć szlak zabytków kolejnictwa. Kolejowe obiekty czeka przemiana, mieszkańcy zyskają nową przestrzeń. Zobacz wizualizacje!