Strona główna Artykuł sponsorowany Jak odebrać mieszkanie?

Jak odebrać mieszkanie?

0

Odbiór własnego M wiąże się niewątpliwie z szeregiem emocji. To inwestycja, na której realizację czeka się z niecierpliwością, a wizja wprowadzenia się do nowego mieszkania wywołuje poczucie szczęścia, choć jeszcze dużo pracy przed wami. Warto jednak pamiętać, że trzeba się do odbioru przygotować i jest szereg rzeczy, na jakie należy zwrócić wówczas uwagę, by mieszkało się po prostu lepiej. Jeśli macie wątpliwości czy podołacie temu zadaniu, warto zabrać znajomego, który ostudzi emocje i będzie mógł spojrzeć na inwestycję obiektywnie.

  1. Na co zwrócić uwagę?
  2. Jak sprawdzić ściany i tynki podczas odbioru mieszkania?

Na co zwrócić uwagę?
Odbiór techniczny mieszkania jest ostatnim etapem przed przekazaniem kluczy właścicielom. Jest to moment niezwykle ważny, który daje szansę na wskazanie rzeczy, które należy jeszcze poprawić. Sprawdzenie stanu nieruchomości potrzebne jest i deweloperowi, i inwestorowi, a wszystkim chodzi o pieniądze i szybkie zakończenie budowy. To także ostatni rozdział w opowieści, jak wygląda kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku. I jest tym najważniejszym. Z niedoróbkami czy też błędami będziemy musieli się zmagać przez dłuższy czas. Sam odbiór jest również związany z aspektami prawnymi. Można go przeprowadzić samodzielnie lub z asystą specjalisty, a po wszystkim zostanie sporządzony stosowny protokół. Oczywiście kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku jest zapoczątkowane umową, a odbiór nieruchomości jest zamknięciem inwestycji. To sprawdzenie stanu nieruchomości przed oddaniem jej do użytkowania, a także ten moment, by zgłosić uwagi i nieprawidłowości.

Jak sprawdzić ściany i tynki podczas odbioru mieszkania?
Do odbioru trzeba się odpowiednio przygotować. Warto wiedzieć, jak sprawdzić metraż kupowanego mieszkania, oraz mieć świadomość tego, jakie błędy są najczęstsze. To pozwoli zwrócić uwagę na pewne aspekty. Zawsze umawiaj się z deweloperem w ciągu dnia. Słońce pomoże ci dostrzec różne niedoskonałości, które wieczorem mogłyby ci umknąć. Poza tym miej przy sobie zarówno umowę, jak i wszystkie plany, które będą niezbędne, gdy będziesz zastanawiać się, jak sprawdzić metraż kupowanego mieszkania, jak ocenić ilość gniazdek, jakość przyłączy czy też wszystkie wyprowadzenia oraz takie dodatki jak parapety, drzwi, armatura, o ile oczywiście umowa je względna. Niezwykle istotne będzie również to, jak sprawdzić ściany i tynki podczas odbioru mieszkania. Powinny być wykończone zgodne ze standardem ujętym w umowie zarówno jeśli chodzi o przygotowanie podłoża, ułożenie zaprawy i kolejnych warstw farby oraz wykończenie. Szczegółowy zakres prac jest uwzględniony w dokumentacji i trzeba bardzo uważnie sprawdzić, czy prawidłowo został wykonany. Mieszkanie to duża i droga inwestycja, więc nie można zgodzić się na niedoróbki czy też usterki, bo przecież za nie nie płaciliśmy. Wady muszą zostać więc naprawione przez ekipę współpracującą z deweloperem w określonym czasie.

/Artykuł sponsorowany/