Strona główna Artykuł sponsorowany Jak latać dronem? To nic trudnego!

Jak latać dronem? To nic trudnego!

0

Na początku latanie dronem nie jest proste, lecz jest to tylko kwestia czasu. Jak to mówią – trening czyni mistrza. Pamiętajmy, że każdy kiedyś zaczynał, a początki nie zawsze są udane, dlatego nie należy się poddawać. Przede wszystkim musimy zadbać o właściwe przygotowanie, a także pamiętać o kilku zasadach, a na pewno bardzo szybko nauczymy się latać takim gadżetem. Co jest najważniejsze podczas pierwszego lotu? Dowiesz się tego z artykułu!

Zadbaj o solidne przygotowanie
Dokonaliśmy już zakupu drona i co dalej? Teraz przyszedł czas na zapoznanie się z instrukcją obsługi. Niestety wiele osób odkłada ją na bok i nie zapoznaje się z nią, co jest dużym błędem, ponieważ wiele dronów trzeba zaktualizować np. poprzez podłączenie do sieci WiFi. Jeśli tego nie zrobimy, to nasze urządzenie latające po prostu nie wystartuje. Następnym ważnym krokiem jest pobranie aplikacji DroneRadar, w której znajdują się najważniejsze informacje dotyczące tego, gdzie dozwolone są loty dronami, a gdzie kategorycznie jest zakaz.

Przechodzimy teraz do przygotowania sprzętu. Zanim zaczniemy latać, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że czas lotu nie będzie zbyt długi – podstawowe drony rekreacyjne zapewniają około 10-minutowy lot – dlatego warto zadbać o pełne naładowanie. Jeśli jest taka możliwość, to powinniśmy także pobrać oficjalną aplikację, dzięki której będziemy mogli sterować dronem za pomocą telefonu, czy tabletu. Musimy zadbać także o kartę pamięci, która powinna wyróżniać się wysoką prędkością zapisu i odczytu danych.

Znajdź odpowiednie miejsce
I w końcu nadeszła ta chwila, w której wykonujemy pierwszy lot dronem. O czym powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim o tym, aby się nie stresować, bowiem nauka latania dronem wcale nie jest taka trudna. I choć na początku wiele rzeczy może nam się nie udawać, to pamiętajmy, że to są tylko początki. Z tego powodu jednak warto poświęcić więcej czasu na pierwszy lot dronem – nawet kilka godzin. Niemniej ważny jest wybór miejsca, w którym odbędziemy pierwszy lot – powinno być ono dozwolone. Zanim jednak tam się udamy, to zadbajmy o to, aby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne elementy. W celu na pewno przydatne będzie sporządzenie listy.

Pierwszy lot dronem powinien odbywać się w dniu, w którym warunki atmosferyczne na to pozwalają – czyli nie pada deszcz, ani temperatura nie jest zbyt niska. Ważne jest też to, aby teren był jak bardziej otwarty – niewskazane są loty dronem w miejscach, w których znajduje się np. wiele drzew. Pamiętajmy też o tym, że loty dronami nie powinny odbywać się w pobliżu skupisk ludzi (zwłaszcza przez osoby początkujące). Jeśli więc na miejscu okaże się, że miejsce nie jest dobre na pierwszy lot, to należy uruchomić aplikację DroneRadar i znaleźć inne miejsce.

I uruchom drona!
Kiedy dotarliśmy już w bezpieczne miejsce, to przyszedł czas w końcu, aby uruchomić drona. Wyciągamy go z torebki, uruchamiamy gadżet, nie zapominając o włączeniu kontrolera oraz aplikacji i już! Warto też tutaj zaznaczyć, że wiele dronów ma tryb dla osób początkujących, a więc jeśli nasz dron jest w niego wyposażony, to również warto go włączyć. Pierwszy lot dronem nie powinien być zbyt długi – wystarczy zaledwie kilka sekund, a następnie należy bezpiecznie wylądować. Z każdym lotem możemy zwiększać ten czas lotu, lecz pamiętajmy, by na początku nie latać zbyt wysoko.

Nauka latania dronem dla początkujących dzieli się bowiem na dwa etapy. Pierwszy z nich często jest najtrudniejszy – płynne startowanie i lądowanie. Gdy już to opanujemy, to możemy przejść do następnego etapu, w którym nauczymy się, jak skręcać i manewrować dronem. Pamiętajmy jednak, aby się nie spieszyć. Niektórym osobom nauka latania dronem zajmuje dosłownie chwilę, a inni potrzebują na to wielu dni, czy nawet tygodni, lecz jest to zupełnie normalne! Daj więc sobie tyle czasu, ile potrzebujesz na opanowanie tych wszystkich umiejętności, a dopiero potem przejdź do poznawania różnych trybów i dodatkowych możliwości.

Szukasz drona dla siebie lub bliskiego? Wiele ciekawych dronów znajdziesz w ofercie sklepu internetowego – http://kapitandron.pl.

/Artykuł sponsorowany/