Strona główna 112 Czterech kierowców przyłapanych na jeździe pod wpływem narkotyków

Czterech kierowców przyłapanych na jeździe pod wpływem narkotyków

0

Świdniccy policjanci zatrzymali w ciągu ostatniej doby aż czterech kierujących, u których wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że prowadzili swoje pojazdy pod wpływem substancji psychotropowych i środków odurzających.

Policjanci wydziału prewencji świdnickiej komendy, patrolując rejon miasta Świdnica, zatrzymali czterech kierujących w wieku 27, 27, 28 oraz 41 lat, u których przeprowadzono badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Badanie w każdym przypadku potwierdziło wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych i środków odurzających. Od mężczyzn pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zatrzymani mężczyźni za swoje czyny odpowiadać będą teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/