Strona główna Wydarzenia Białe szaleństwo w Rzeczce. Stoki otwarte już w najbliższy weekend

Białe szaleństwo w Rzeczce. Stoki otwarte już w najbliższy weekend

0

Spragnionych prawdziwego białego puchu Urząd Gminy w Walimu informuje, że zmiany obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem Covid-19,  umożliwiają ponowne otwarcie stoków narciarskich. A śniegu jest pod dostatkiem!

Fot. udostępnione przez UG Walim

Właściciele stoków narciarskich informują, że Kompleks Wyciągów Narciarskich Górnik zaprasza już od piątku 12 lutego, natomiast wyciąg Na Stoku  od soboty, 13 lutego. Na stokach obowiązują zasady sanitarne – maseczki i dystans.

 A już teraz można zwiedzać otwarte przed tygodniem Sztolnie Walimskie, a także przespacerować się po  Rezerwacie Przyrody Góra Choina i wstąpić w mury średniowiecznego Zamku Grodno, odwiedzić Centrum Bioedukacji Multimedialnej, czy też pospacerować po najdłuższej w Polsce, wiszącej kładce o konstrukcji wstęgowej. Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego wraz z akwarium słodkowodnym w Zagórzu Śląskim również jest otwarte.

Internetowe kamery pokazują na żywo warunki pogodowe w górach. Kamery umieszczone są m.in. w Rzeczce, Sokolcu, na Wielkiej Sowie i na wyciągach narciarskich. Monitoring przesyłany jest na żywo, a podgląd z urządzeń znajdziemy na stronach: nartyrzeczka.com, nastoku.info, gorysowie.org, gory-sowie.pl.

/UG Walim, opr. red./

Poprzedni artykułŚwidnicki biskup apelował o wprowadzenie matury z religii. Jest szansa na realizację?
Następny artykułW nieogrzewanej budzie zamarzną! Przypominają i apelują o wrażliwość na los zwierząt