Strona główna Kultura Akt w Galerii Fotografii. Wystawa tylko dla dorosłych

Akt w Galerii Fotografii. Wystawa tylko dla dorosłych

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej aktu i portretu. Ekspozycja przeznaczona wyłącznie dla widzów pełnoletnich.

Wystawa, którą można obejrzeć od 5.02.2021 do 19.02.2021 r. w Galerii Fotografii w Świdnicy jest efektem pierwszego spotkania grupy fotografów nie tylko z Polski, zajmujących się zagadnieniem aktu kobiecego. Spotkanie odbyło się pod koniec sierpnia 2020 r. w ramach Łysych Plenerów partie 1 w zamku w Roztoce koło Strzegomia. W plenerze uczestniczyło 16 osób fotografujących oraz 8 modelek. Mając na uwadze, to że w Świdnicy jest organizowana wystawa jest to nawiązanie do pewnej historii aktu. W latach 80 w Świdnicy odbywały się wystawy jednej z największych imprez fotograficznych aktowych organizowanych przez Andrzeja Protasiuka, który swoją wrodzoną charyzmą, doprowadzał do powstawania wyjątkowych wernisaży aktowych w ówczesnych latach. Wystawa, na którą serdecznie zapraszamy, jest nawiązaniem do czasów i przestrzeni tamtych lat. Fotografie były wykonywane w zamku w Roztoce jak wcześniej wspomnieliśmy, w pięknej historycznej przestrzeni architektury nie tylko samego budynku ale także 6 hektarowego ogrodu, to wszystko można zobaczyć na fotografiach – zachęcają organizatorzy i dziękują właścicielom zamku oraz Katarzynie Sieklickiej, wiceprezes Fundacji Zamku Roztoka za udostępnienie obiektu.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Galerii Fotografii, Rynek 44, do 19 lutego 2021. Galeria jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 14.00 – 18.00 i w sobotę od 12.00 do 16.00.

Organizatorzy pleneru i współorganizatorzy wystawy

Robert Rzepiński i Dariusz Sebastiański