Strona główna Polityka Afera taśmowa w wałbrzyskim PiS. WSSE „Invest-Park” wydaje oświadczenie

Afera taśmowa w wałbrzyskim PiS. WSSE „Invest-Park” wydaje oświadczenie

0

W styczniu 2021r. Telewizja Dami, która jako pierwsza opublikowała nagranie rozmowy działaczy Prawa i Sprawiedliwości, ukazujące konflikt wewnątrz wałbrzyskich struktur partii, ujawniła swoje ustalenia dotyczące zatrudnienia przyjaciół, kolegów i członków rodziny przez partyjnych działaczy w lokalnych urzędach oraz spółkach. Światło dzienne ujrzały także rozmowy nagrane w WSSE „Invest-Park”. Spółka wydała oświadczenie.

Przypomnijmy, 12 stycznia TV Dami ujawniła nagranie rozmów prowadzonych w gabinecie wiceprezesa Invest Park Development w Wałbrzychu, będącej spółką zależną od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Invest Park”, które ukazywało konflikt wewnątrz wałbrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W nagraniu bierze udział Janusz Czyż, ojczym Kamila Zielińskiego, byłego wicewojewody wałbrzyskiego i obecnego wiceprezesa strefy, a także wiceprezes WSSE Bartłomiej Grzegorczyk. Kilka dni później Gazeta Wyborcza opublikowała kolejne nagranie, na którym słychać, jak wiceprezes Zieliński jednoosobowo przyznaje państwowe dotacje. Po ujawnieniu nagrań wałbrzyskie struktury Prawa i Sprawiedliwości zostały rozwiązane, a wszyscy członkowie wyrzuceni z partii.

Nagranie powstało w gabinecie wiceprezesa spółki Invest Park Development w Wałbrzychu. Spółka jest zależna od państwowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”. W nagraniach bierze udział Janusz Czyż, ojczym Kamila Zielińskiego, byłego wicewojewody wałbrzyskiego i obecnego wiceprezesa strefy. W rozmowie uczestniczy także wiceprezes WSSE Bartłomiej Grzegorczyk. Łoziński jest zatrudniony w strefie.

– Czego ty człowieku, k…, prowokujesz. Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier… jak reszta, ale nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię mówi Czyż.  – Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? (…) i później do kogo się będą przypie… (nagranie Telewizji DAMI TU).

Dzisiaj Departament Komunikacji i Marketingu WSSE Invest-Park przesłał oświadczenie. Oświadczenie nie zostało podpisane.

Oświadczenie

Nawiązując do medialnych doniesień dotyczących Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o., informujemy, że opisane w mediach zdarzenia miały miejsce ponad rok temu, w styczniu 2020 r. i nie wydarzyły się w siedzibie Spółki.

WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. zareagowała na publikację powołując komisję ds. mobbingu, która po analizie materiału dowodowego stwierdziła, iż:

  • przedmiotowa sytuacja, do której doszło na początku 2020 roku, w myśl definicji art.943 § 2 Kodeksu Pracy nie znajduje znamion mobbingu.

Jednocześnie informujemy, że działania uczestników wyżej wymienionych zdarzeń nie należą do społecznie akceptowalnych, mają wymiar precedensowy i nie stanowią standardu zachowań zespołu WSSE. Uczestnicy opublikowanych rozmów wykazali się brakiem świadomości, jak prywatne konflikty oraz używany język komunikacji wpłyną na wizerunek Spółki.

Spółka WSSE „INVEST-PARK” przywiązuje dużą wagę do kultury osobistej pracowników, stosowania ogólnych zasad etyki w miejscu pracy oraz poszanowania ogólnie obowiązujących zasad kultury biznesu. Świadczą o tym dotychczasowe działania WSSE „INVEST-PARK”, poparte osiągnięciami na gruncie współpracy i wspierania przedsiębiorców oraz partnerów biznesowych.

Poprzedni artykułDlaczego nie było reakcji na oblodzone skrzyżowanie w Świdnicy? Jest odpowiedź magistratu
Następny artykułPotrzebne zakupy? Leki? Świdnicki MOPS nadal pomaga seniorom