Strona główna 112 Zostali zatrzymani z powodu „dziwnego” stylu jazdy, wpadli z narkotykami

Zostali zatrzymani z powodu „dziwnego” stylu jazdy, wpadli z narkotykami

0

Za kierowanie autem pod wpływem substancji psychotropowych oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków odpowie 28-latek zatrzymany przez policjantów ze Słotwiny. Prawne konsekwencje czekają też jego 29-letniego znajomego, który z nim podróżował i również miał przy sobie narkotyki.

8 stycznia w godzinach wieczornych funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie patrolując rejon gminy i miasta Świdnica, otrzymali informację od jednego z przechodniów o „dziwnym stylu” jazdy kierowcy pojazdu marki BMW. Funkcjonariuszom udało się zlokalizować i zatrzymać ten pojazd – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. 28-letni kierowca auta był trzeźwy, jednak w wyniku testu przeprowadzonego na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie uzyskano wynik pozytywny, uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.

To nie jedyne, co 28-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał na sumieniu. – Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie biały proszek, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczona biała substancja to amfetamina. Łącznie posiadał przy sobie ponad 130 porcji tego narkotyku. W toku przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny ujawniono kolejne porcje amfetaminy – łącznie zabezpieczono ponad 1200 porcji – wylicza Ząbek. Za popełnione czyny mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem, podobnie jak jego znajomy – 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który podróżował tym samym pojazdem. – Przy mężczyźnie ujawniono i zabezpieczono również biały proszek, który został przebadany na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że jest to amfetamina. Łącznie przy 29-latku zabezpieczono blisko 200 porcji tego narkotyku – dodaje rzecznik KPP Świdnica.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKto będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie za powikłania poszczepienne? Minister przedstawił szczegóły
Następny artykułZignorował rogatki, wjechał pod pociąg mając słuchawki na uszach. Wstępne ustalenia śledczych w sprawie potrącenia w Piotrowicach