Strona główna Wydarzenia Strzegom W Świdnicy i gminie Strzegom zabiorą świąteczne drzewka

W Świdnicy i gminie Strzegom zabiorą świąteczne drzewka

0

Okres świąteczny dobiega końca, wkrótce nadejdzie czas na pożegnanie choinki. Co z nią zrobić, żeby dać jej drugie życie? Drzewka świąteczne, zarówno żywe, jak i sztuczne, są odbierane przez oddział ENERIS Surowce we Wrocławiu od mieszkańców Świdnicy oraz gminy Strzegom zgodnie ze specjalnym harmonogramem lub w terminach odbioru frakcji bio.

Fot. ENERIS

Zarówno naturalne, jak i sztuczne drzewka przed wyrzuceniem trzeba odpowiednio przygotować. Po pierwsze należy wyjąć choinkę ze stojaka i usunąć wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, lampki i łańcuchy. Ozdoby zrobione z tworzywa sztucznego powinny trafić odo pojemnika żółtego na plastik i metal. Bombki błyszczce, tłukące się jak szkło, należy wrzucać do pojemnika czarnego na odpady zmieszane (w zielonym pojemniku powinny się znaleźć np. słoiki lub butelki szklane). Zepsute światełka choinkowe to elektroodpady, więc trzeba je oddać do PSZOK lub do pojemników w sklepach ze sprzętem RTV/AGD.

Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne, które dzięki przekazaniu do profesjonalnego zagospodarowania, ulegną całkowitemu rozkładowi. Żywe i sztuczne drzewka należy zostawić przy pojemniku na odpady lub boksach śmietnikowych, w przypadku zabudowy wielorodzinnej, w dniu odbioru albo można przywieźć do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). W przypadku zabudowy jednorodzinnej, sztuczne drzewka będą odebrane z frakcją metale i tworzywa sztuczne.

Wrocławski oddział ENERIS Surowce odbiera choinki od mieszkańców poszczególnych miejscowości:

Świdnica (sektor II): 12, 19, 26 stycznia oraz 2, 9, 16, 23 lutego
Gmina Strzegom: zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów bio (drzewka naturalne)

/Informacja Eneris, opr. red./

Dodatkowo w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z sortowaniem odpadów można kontaktować się z infolinią ENERIS Surowce: 801 00 38 38 lub [email protected]

Poprzedni artykuł„Kolędowali” w szopce na świdnickim Rynku
Następny artykułNowi policjanci złożyli ślubowanie