Strona główna Wydarzenia Świdnica Uszyli poduchy dla seniorów

Uszyli poduchy dla seniorów

0

W ramach akcji „Podusia dla Babusi i Dziadziusia” uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury odwiedzili seniorów w Dziennym Domu Seniora „Wigor” w Świdnicy. Uczestnicy zajęć pracowni „Agrafka” zaprojektowali i uszyli „podusie” z aplikacjami.

Natasza, Marcelina i Martyna z dumą przekazały podarunki dla najstarszych świdniczan, otrzymując w podziękowaniu  słodkości w ręcznie ozdabianych torebkach. I tak to właśnie w Dzień Babci i Dziadka międzypokoleniowi amatorzy rękodzieła wymienili się efektami swojej pracy. Praca nad tym projektem rozpoczęła się jeszcze przed feriami. Udało się stworzyć do tej pory kilkadziesiąt ręcznie wykonanych poduszek.

W przyszłym tygodniu na naszą wizytę oczekują podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Mamy nadzieję, że im również spodobają się nasze poduszkowe dzieła. Dziękujemy za pomoc rodzicom i świdnickim przedsiębiorcom za przekazanie tkanin do wykonania poduszek, a seniorom jeszcze raz składamy życzenia pogody ducha i dużo dobrej energii w tych trudnych czasach – podkreślają nauczyciele z MDK.

/MDK Świdnica/

Poprzedni artykuł14 nowych zakażeń w powiecie świdnickim, blisko 700 osób na kwarantannie
Następny artykułPolonez na liście UNESCO? Świdniccy tancerze włączyli się do zbierania podpisów!