Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Szlachetny gest uczennicy szkoły w Pszennie. Oddała włosy chorym na raka

Szlachetny gest uczennicy szkoły w Pszennie. Oddała włosy chorym na raka

0

Fundacja Rak’n’Roll od 2009 roku działa na rzecz poprawy jakości życia osób chorych na raka i zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej. Do organizowanej przez fundację akcji „Daj włos!” przyłączyła się ostatnio Iga Piotrowska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie, która zdecydowała się ściąć włosy i oddać je na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową.

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich działań naszych uczniów świadczących o ich wrażliwości i wielkich serduchach. Wśród naszych uczennic jest całkiem spora grupa dziewcząt, które zdecydowały się wspomóc Fundację, choć nie wszystkie głośno o tym mówią. Gratulujemy pięknej postawy – przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Jak przypomina zespół fundacji Rak’n’Roll, peruki z naturalnych włosów są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia do wysokości niewielkiego limitu (250 zł), a ich cena jest wysoka. Dlatego fundacja pomaga kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze. W programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Więcej informacji dostępnych na stronie Fundacji.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 7 tys. nowych zakażeń w kraju. Ile przypadków w powiecie? Ile osób zaszczepiono do tej pory?
Następny artykułWłamanie do świetlicy w Bagieńcu. Sołtys apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców