Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Szczepienia w gminie Świdnica. Punkt i transport

Szczepienia w gminie Świdnica. Punkt i transport

1

Rejestracja osób chętnych do szczepień zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19 ma rozpocząć się 15 stycznia 2021 r. Na terenie gminy Świdnica punkt szczepień będzie zorganizowany w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wiejski Ośrodek Zdrowia Lutomia Dolna 28.

W związku z powyższym gmina w ramach realizacji zadania własnego polegającego na zapewnieniu równego dostępu do świadczeń zdrowotnych zorganizuje transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.

Kto może skorzystać z transportu?

  • osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnego transportu do punktu szczepień mogą się zgłaszać pod nr tel. 602 771 228 od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-14:30, a w piątek od 8:00 do 13:00.

Mapa punktów szczepień w całym kraju dostępna jest na stronach https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

/UG Świdnica/