Strona główna Kultura Stypendia w dziedzinie kultury przyznane

Stypendia w dziedzinie kultury przyznane

0

Stworzenie słuchowiska biograficznego, które ma na celu przybliżenie świdniczanom wybitnej postaci astronom Marii Kunic, wykonanie dokumentacji fotograficznej architektury Świdnicy, stworzenie nowoczesnej kompozycji elektronicznej – swoistego elektronicznego hymnu miasta oraz rozwój zdolności wokalnych – to projekty, które zrealizowane zostaną w tym roku w ramach stypendium Prezydenta Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej w dziedzinie kultury. Ich ideą jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych przedsięwzięć, związanych z twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury – informuje Urząd Miejski w Świdnicy.

Maria Kunic, ławeczka na Rynku w Świdnicy

Kacper Bortkiewicz na wykonanie dokumentacji fotograficznej architektury Świdnicy i okolic z lotu ptaka otrzyma 3600 zł. Zdjęcia publikowane będą dwa razy w tygodniu na portalu Instagram wnioskodawcy – swidnica_okiem_drona. W ramach programu stypendialnego wykonanych zostanie także 12 filmów dotyczących historii i zabytków Świdnicy. Kacper Bortkiewicz jest uczniem Technikum Ekonomicznego w Świdnicy na profilu fotografii i multimediów. Jest jednym z najmłodszych licencjonowanych operatorów dronów w Polsce.

Piotrowi Kozub na stworzenie nowoczesnej kompozycji elektronicznej – swoistego elektronicznego hymnu Świdnicy przyznano 5400 zł. Jest on multiinstrumentalistą, wokalistą, instruktorem oraz autorem muzyki i tekstów, aktywnie koncertuje na arenie polskiej i międzynarodowej. Rozwija swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznej oraz inżynierii dźwięku, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Z kilkuset sampli nagranych na ulicach, w fabrykach, sklepach chce stworzyć aranżacje i nowoczesną kompozycję, w której zawarte będą m.in. głosy świdniczan, odgłosy miasta czy też oryginalny hejnał. Zmontowane ma zostać to wszystko razem z nowoczesnym teledyskiem.

Dariusz Miziarski na stworzenie słuchowiska biograficznego, które ma na celu przybliżenie mieszkańcom Świdnicy wybitnej postaci astronom Marii Kunic otrzyma 5 400 zł. Na potrzeby projektu zostanie skomponowana autorska ścieżka dźwiękowa, minimum sześć instrumentalnych kompozycji muzycznych, które wzmocnią przekaz i odbiór tej formy oraz oddadzą klimat tamtych czasów. Finalnym produktem tego projektu będzie płyta audio CD, słuchowisko będzie można także pobrać w wersji cyfrowej ze strony internetowej.

Jagodzie Kurzawie na rozwój zdolności wokalnych przyznano 3 600 zł. W ramach stypendium uczestniczyć będzie w kursach, warsztatach oraz indywidualnych zajęciach wokalnych, weźmie udział w festiwalach piosenki oraz zakupi profesjonalne aranżacje muzyczne. Jagoda Kurzawa jest laureatką wielu konkursów i festiwali piosenek, m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ”Dolnośląska Nutka”; „Kruszwicka Nuta 2020”; Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Kwietnik”; Przeglądu Piosenki Filmowej Musicalowej.

/Źródło UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułPo raz jedenasty powalczą o prym w świdnickim czempionacie
Następny artykułUrodzenia, śluby, zgony. 2020 rok w gminie Żarów