Strona główna 112 Pięć osób przyłapanych na kradzieży prądu

Pięć osób przyłapanych na kradzieży prądu

0

Chociaż nielegalne podłączenie do sieci energetycznej stwarza zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem, ciągle znajdują się osoby, które próbując zaoszczędzić na rachunkach lekceważą bezpieczeństwo i zapominają o grożących im konsekwencjach. Ostatnio w wyniku podjętych kontroli ujawniono kolejnych pięć nielegalnych podłączeń w mieszkaniach na terenie Świdnicy.

zdjęcie ilustracyjne

14 stycznia 2021 roku funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Czynności te sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tym razem realizując własne ustalenia policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej „odwiedzili” kolejnych lokatorów mieszkań na terenie Świdnicy, którzy nielegalnie przyłączyli się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. W przeciągu kilku godzin działań, zatrzymano 5 osób, tj. 2 kobiety w wieku 39 i 66 lat oraz 3 mężczyzn w wieku 34, 53 i 67 lat, którzy tym sposobem doprowadzili prąd do swoich mieszkań – wylicza Ząbek.

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNiespodzianka w Łasku, seria przerwana!
Następny artykuł6055 nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?