Strona główna Artykuł sponsorowany Opakowania zbiorcze – ich zastosowanie i prawidłowy dobór

Opakowania zbiorcze – ich zastosowanie i prawidłowy dobór

0
Opakowania zbiorcze stosuje się głównie do przewożenia towarów, ich przechowywania i magazynowania. Dzięki nim są one prawidłowo zabezpieczone, pod warunkiem, że kartony są odpowiednio dopasowane kształtem oraz rozmiarem do przewożonego przedmiotu. Trudno byłoby sobie wyobrazić składowanie różnego rodzaju towarów bez wykorzystania do tego opakowań zbiorczych, nie wspominając już o ich układaniu, które z pewnością byłoby czasochłonne.

Rola opakowań zbiorczych
Opakowania zbiorcze spełniają praktycznie wszystkie funkcje, co innego rodzaju opakowania. Kartony przede wszystkim mają pełnić funkcję informacyjną, kompletacyjną, ochronną oraz magazynową i transportową. Coraz częściej zaczynają one zyskiwać także funkcje marketingowe – firmy inwestują w opakowania, które mają naniesione ich logo, dzięki czemu marka zapada w pamięci znacznie łatwiej klientom i chętniej do niej wracają. Ponadto kartony i pudła są istotne w przypadku transportu towarów oraz wszystkich procesach przeładunkowych, oraz załadunkowych i wyładunkowych. Ciężko sobie wyobrazić, aby jakiekolwiek czynności magazynowe mogły się odbywać bez opakowań zbiorczych. Oznacza to, że są one niezbędne w procesach składowania oraz dystrybucji różnego rodzaju towarów. Dzięki nim o wiele łatwiej jest znaleźć i zidentyfikować dany przedmiot. Znaczna część opakowań zbiorczych umożliwia również szybkie skontrolowanie ich zawartości.

Jak dobrać opakowanie zbiorcze?
Opakowania zbiorcze to zazwyczaj specjalnie zaprojektowane kartony. Dzięki możliwości indywidualnego wyboru można znacznie lepiej zadbać o transportowany towar, a na dodatek spełnia on oczekiwania dystrybutorów i producentów. Atutami kartonów jest to, że mają niską wagę, łatwo się je przechowuje oraz są ekonomiczne w transporcie. Ponadto świetnie chronią zapakowany towar przed uszkodzeniami. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wybierania opakowania. Istotna jest przede wszystkim wartość pakunku. Należy jeszcze uwzględnić czas i rodzaj transportu, a także jego magazynowanie i wymogi prawne dotyczące transportu. Nie bez znaczenia jest także typ oraz rampy wyładowczej, a nawet rodzaj podjazdu. Dobrze zaprojektowane i wybrane opakowanie zbiorcze musi uwzględniać wszystkie te czynniki. Najlepszym wyborem jest skorzystanie z zamówienia takich kartonów u producenta lub przeszukanie jego oferty na https://ecopako.com/opakowania/opakowania-zbiorcze.

Znaczenie opakowań zbiorczych w transporcie i przechowywaniu
Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach transport towarów bez kartonów i innych opakowań zbiorczych. Procesy przeładunkowe i załadunkowe w jednostkowych opakowaniach wiązałyby się z ryzykiem uszkodzenia towaru, a poza tym byłyby czasochłonne. W przypadku magazynowania i przechowywania rola opakowań zbiorczych także jest bardzo istotna. Dzięki nim możemy szybko znaleźć i zidentyfikować konkretny asortyment. Duże znaczenie ma także funkcja kontrolna zawartości kartonów. Policzenie jednostkowych opakowań z towarem zajmowałoby ogromną ilość czasu i zmniejszałoby efektywność pracy. Dobrze zaprojektowane i dobrane opakowanie zbiorcze zmniejsza także koszty i ułatwia prace magazynowe oraz transportowe.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPożar transformatora
Następny artykułFundacja Krzyżowa wyróżniona prestiżową nagrodą