Strona główna Sport Siatkówka Jest przełamanie choć drugi set do zapomnienia

Jest przełamanie choć drugi set do zapomnienia

0

Po trzech porażkach z rzędu nadeszło w końcu przełamanie drugoligowych siatkarek MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Podopieczne trenera Wojciecha Ząbka pokonały na wyjeździe 3:1 ekipę Energa MKS II Kalisz. Świdniczanek nie załamał na szczęście drugi set przegrany w dość wstydliwym stylu.

Spotkanie było bardzo zacięte z wyjątkiem drugiej partii i co ważne zakończyło się wygraną biało-zielonych za trzy punkty. W inauguracyjnym secie przyjezdne ograły rywalki 25:19. Druga odsłona to absolutna dominacja miejscowych, na których tle wypadliśmy bardzo mizernie. Przeciwniczki nie pozwoliły nam wyjść z „dychy”, wygrywając 25:7. Taki nokaut na szczęście nie załamał świdnickiej drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Ząbka. Nasze zawodniczki ponownie wrzuciły wyższy bieg, wróciły do swojej siatkówki i triumfowały w kolejnej partii po niezwykle zaciętym boju 25:23. W ostatnim jak się okazało czwartym secie znów górą była drużyna gości, która przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pewna wygrana 25:16 pozwoliła nam zwyciężyć 3:1. To jedenasty triumf naszych siatkarek w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach grupy trzeciej II ligi. Swoje mecze wygrały wszystkie ekipy z czołówki – Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki, Chełmiec Wodociągi Wałbrzych i UKS Jedynka Siewierz. To oznacza, że wciąż plasujemy się w tabeli tuż za podium – na czwartej lokacie. W kolejnej serii spotkań, która odbędzie się za dwa tygodnie podejmiemy na swoim parkiecie wicelidera z Wałbrzycha.

Energa MKS II Kalisz – MKS IgnerHome Volley Świdnica 1:3 (19:25, 25:7, 23:25, 16:25)

Volley: Śmidowicz, Woźniak, Kołodziejczyk, Natanek, Zębowicz, Krusiewicz, Gałązka, Maziakowska, Rut.