Strona główna Artykuł sponsorowany Jak kupić odpowiedni monitor?

Jak kupić odpowiedni monitor?

0
Monitor to nieodłączny element każdego stanowiska komputerowego. Bez niego praktycznie każdy komputer stacjonarny okazuje się zupełnie bezużyteczny. Na rynku możemy spotkać się z wieloma tego typu produktami. W związku z tym wybór tego idealnego nie należy do najprostszych. O czym należy pamiętać przed zakupem?

Jaki rodzaj monitora jest najlepszy
Obecnie to monitory zakrzywione zaliczamy do nowoczesnych produktów, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Są one wręcz idealne dla graczy, gdyż zapewniają naprawdę głęboką immersję, a zakrzywiony ekran bardzo dobrze odpowiada naszej gałce ocznej, która charakteryzuje się swoją naturalną krzywizną. Dzięki temu nasz wzrok znacznie wolniej się męczy, a my możemy pracować, czy też grać dłużej. Niestety ten rodzaj monitora ma także swoje wady. Urządzenia te sprawdzą się tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy będziemy patrzali na sam środek ekranu. W przeciwnym razie oglądany obraz będzie pozostawiał wiele do życzenia.

Parametry monitora – na co warto zwrócić uwagę?
W czasie zakupu nowego monitora należy zwrócić uwagę na rodzaj matrycy, jaka została w nim zaimplementowana. Aktualnie to matryce TN są najpopularniejsze. Charakteryzują się one bardzo dobrym czasem odświeżania, a cena monitorów, w których zostały zastosowane jest naprawdę przystępna. Wadą tej propozycji jest niestety słaby kat widzenia. W związku z tym, jeśli chcemy postawić na nieco bardziej zaawansowaną technologię, warto rozważyć matrycę IPS. To modernistyczna propozycja, która oferuje nam świetny kontrast oraz nienaganne odwzorowanie kolorów. Kąt widzenia, czy głęboka czerń to następne aspekty, które przemawiają za tym rozwiązaniem.

Równie ważnym parametrem, jak typ matrycy jest oczywiście rozdzielczość. Aktualnie standardem jest Full HD oferujące 1080 pikseli. Do codziennego użytku, czy pracy wartość ta jest jak najbardziej wystarczająca, jednak miłośnicy gier, czy osoby zajmujące się grafiką powinny rozważyć zakup monitora 4k. Ostatnim aspektem, o którym nie można zapomnieć, jest przekątna. Najczęściej będzie ona wynosiła 24 lub 27 cali. To, na którą się zdecydujemy, jest zależne tylko i wyłącznie od nas i naszych potrzeb.

Jaki powinien być monitor domowy?
Monitor domowy to sprzęt, który po prostu musi być funkcjonalny. W związku z tym nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca. W przypadku, gdy będziemy mogli go podłączyć do laptopa, będzie mógł pełnić funkcję telewizora. Należy jednak zwrócić uwagę, czy dany model ma w sobie zaimplementowany tuner TV. Jak wygląda mocowanie monitora? Praktycznie każde urządzenie wyposażone jest w odpowiednią nóżkę. Niekiedy jednak będziemy mogli powiesić nasz sprzęt na ścianie, co znacząco usprawni naszą pracą, czy zabawę.

/Artykuł sponsorowany/