Strona główna Wydarzenia Dobromierz Dobromierz z budżetem na 2021 rok

Dobromierz z budżetem na 2021 rok

0

Podczas styczniowej sesji Rady Gminy Dobromierz, jednogłośnie przyjęty został budżet gminy na 2021 rok. Mimo trudnej sytuacji związanej z panującą pandemią koronawirusa dobromierscy samorządowcy w nowym roku na inwestycje przeznaczą 19 milionów złotych.

Zgodnie z przyjętym budżetem, dochody gminy wyniosą niemal 43 mln 402 tys. zł, zaś wydatki pochłoną blisko 46 mln 252 tys. zł. – Budżet 2021 roku jest projektem rekordowym. Można śmiało powiedzieć, że będzie to rok inwestycji – podkreślał wójt Jerzy Ulbin.

Najważniejszym i najbardziej kosztownym zadaniem przewidzianym do realizacji w 2021 roku będzie kanalizacja sanitarna. Na jej budowę w Borowie, Roztoce i Jugowej, a także na drugi etap budowy oczyszczalni w Aglomeracji Gniewków przewidziano w tym roku 13,73 mln zł. Kanalizacja w Szymanowie i Jaskulinie to koszt 2,58 mln zł. W budżecie ujęto również budowę wodociągu w Pietrzykowie za kwotę 2 mln zł. Nie zabraknie też działań związanych z remontem dróg, wymianą wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych, czy zadań wielokrotnie powiązanych z funduszem sołeckim a dotyczących rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na terenie gminy.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułPożegnali ppłk. Bogdana Zdrojewskiego. „Z honorem zdał egzamin z patriotyzmu, męstwa i poświęcenia”
Następny artykułFantastyczny występ naszej drużyny. W małym finale ograliśmy Zagłębie Lubin! [FOTO]