Strona główna Artykuł sponsorowany Adres siedziby firmy w biurze wirtualnym

Adres siedziby firmy w biurze wirtualnym

0

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz adresu do wpisania do KRS czy CEiDG, jako adres siedziby firmy to świetnie trafiłeś. Wirtualne biuro, według najnowszej definicji ze stycznia 2021 roku, to usługa oferowania siedziby firmy dla przedsiębiorców.

Z wirtualnego biura możesz korzystać lokalnie, ale równie dobrze możesz wybrać też wirtualne biuro w Warszawie.

Warszawskie, tanie wirtualne biura
Z uwagi na sporą konkurencję, jaka panuje w ścisłym centrum Warszawy, w dzielnicy Śródmieście, wirtualne biura w Warszawie oferują bardzo korzystne ceny na tle innych miejscowości w Polsce.

Do usług wirtualnych biur zalicza się adres do rejestracji firmy, wynajem siedziby wraz z jej powierzchnią, wyposażeniem oraz personelem.

Siedziba firmy jest sprawą bardzo poważną, o czym niestety często zapominają początkujący przedsiębiorcy. Nie można zarejestrować siedziby firmy byle gdzie. Kiedyś na wirtualne biura mówiło się, że to wirtualna siedziba, ale obecnie uległo to zasadniczej zmianie. Wirtualne biuro musi być realnym lokalem a ze względu na sporą konkurencję lokal ten powinien spełniać trzy ważne cechy :

– być w miarę duży, tak, by w nim mogły się pomieścić sale do spotkań,
– właściciel wirtualnego biura powinien być jednocześnie właścicielem lokalu,

– lokal powinien znajdować się w ścisłym centrum miasta wojewódzkiego lub jednego z największych miast Polski, jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy po prostu Warszawa.
Obecnie żyjemy w epoce przenoszenia wszystkiego do internetu. Nie może więc już nikogo dziwić, że przedsiębiorca nie przebywa fizycznie cały dzień w siedzibie firmy. W siedzibie muszą być natomiast osoby utrzymujące z nim lub z zarządem jego spółki ścisły kontakt. Wszelka korespondencja spływająca do biura wirtualnego musi być w czasie rzeczywistym opracowywana cyfrowo. Spółka wynajmująca wirtualne biuro w Warszawie na siedzibę musi mieć pewność, że
biuro wirtualne powiadomi spółkę o korespondencji bez zbędnej zwłoki a także wyśle skany tej korespondencji na email. Klient wirtualnego biura musi mieć także pewność, że adres jego siedziby będzie ten sam przez lata a być może nawet dekady. Dlatego tak ważne jest, by wybrać wirtualne biuro bezpośrednio od właściciela lokalu, którego nie ogranicza czasowo jakakolwiek umowa najmu.

A może siedzibą firmy ustanowić dom, mieszkanie, magazyn
Niestety obecnie działa bardzo dużo portali internetowych kopiujących na stałe adres siedziby spółki. Nawet po zmianie adresu portale te nadal podają stary adres oprócz nowego, gdyż nie chcą usuwać treści ze swoich stron. Generuje to masę niechcianej poczty, dlatego bezpieczniej jest wynająć wirtualne biuro niż rejestrować spółkę u siebie w domu. Po rejestracji siedziby przychodzą między innymi katalogi sprzętu biurowego, oferty na księgowość czy listy od fundacji wraz z drobnymi upominkami np. podstawką pod kubek. Dodatkowy problem polega na tym, że siedziba spółki generuje też listy polecone, po które trzeba iść na pocztę, jeśli nikogo nie było w siedzibie. Wirtualne biuro posiada na stałe personel, który nawet w przypadku urlopów czy okresu grypowego jest odpowiedzialny za ciągłość przebywania pod adresem siedziby.

Rejestracja firmy tam, gdzie firma ma magazyn czy produkcję także jest dyskusyjna. W przypadku chęci zmiany na większy lub tańszy magazyn, trzeba by zmieniać adres siedziby w KRS i powiadamiać kontrahentów o innym adresie do faktur. Wspomniane portale internetowe tylko na to czekają. Zmieniając adres siedziby, będą pisać o spółce, że jest niewiarygodna, gdyż stała siedziba to jeden z czynników wiarygodności firmy, oprócz stałego składu zarządu i terminowo posyłanych raportów rocznych do KRS. Warto więc własną siedzibę oddzielić od reszty firmy i mieć ją wśród największych drapaczy chmur na przykład w Alejach Jerozolimskich w Warszawie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułProtest przed domem posła Ireneusza Zyski. Wystawili mu „mandat obywatelski bez prawa do odwołania” [VIDEO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]