Wsparcie w wysokości ponad 238 tys. złotych trafi do organizacji pozarządowych działających na obszarze Lokalnej Grupy Działania “Szlakiem Granitu” z przeznaczeniem na aktywizację mieszkańców poprzez realizację warsztatów i wydarzeń na rzecz lokalnej społeczności.
W ramach grantu “Aktywnie, lokalnie, wspólnie” zostanie zrealizowanych 11 działań aktywizacyjnych na obszarze LGD Szlakiem Granitu we wszystkich gminach partnerstwa. – W ramach projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe odbędzie się szereg warsztatów i wydarzeń na rzecz lokalnej społeczności. Ważnym elementem jest także wsparcie liderów organizacji oraz grup nieformalnych. Mam nadzieję, że pandemia COVID-19 pozwoli nam na realizację tych projektów, bo zapewne wszyscy, po miesiącach ograniczeń, czekamy na udział w różnych inicjatywach – mówi Krystian Ulbin, prezes LGD Szlakiem Granitu.
Grant “Aktywnie, lokalnie, wspólnie” zostaną zrealizowane następujące zadania:
- “Poznajmy tomkowickie ptaki” realizowane przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Tomkowice,
- “Otwórz się na folklor” realizowane przez Fundację Dobrego Startu z Roztoki,
- “Festiwal Kwiatów” realizowane przez Stowarzyszenie Nasz Mieczków,
- “Aktywni mieszkańcy gminy Udanin” realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Udanin,
- “Akademia Tradycji” realizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze Sztafeta Pokoleń,
- “Aktywnie, lokalnie, wspólnie – Poznajemy się bliżej – potyczki sąsiedzkie” realizowane przez Stowarzyszenie Mieszkańców na rzecz Rozwoju Wsi Stanowice,
- “Wędrujące Dobro” realizowane przez Stowarzyszenie “Nasze Dzieci – Wspólna Szkoła” w Zastrużu,
- “Zielona aktywizacja” realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej “Trzy sosny”,
- “Dobromierska Akademia NGO”, “Świdnickie NGO – aktywne i profesjonalne” oraz “Gmina Jaworzyna Śląska – miejsce aktywnych NGO” realizowane przez Fundację Merkury.
/Lokalna Grupa Działania “Szlakiem Granitu”, opr. mn/