Strona główna Artykuł sponsorowany Wyjeżdżasz z Wrocławia? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym

Wyjeżdżasz z Wrocławia? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym

0

Każdy wyjeżdżający na wymarzony odpoczynek, urlop lub w innym cel turystycznym, pragnie miło spędzić ten czas i nie zaprzątać sobie głowy ewentualnym wypadkiem, chorobą lub nieprzyjemnym innym zdarzeniem losowym, które może zepsuć wypoczynek. Żeby zminimalizować to ryzyko towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia mające bezpośredni lub pośredni związek z turystyką i rekreacją. Ubezpieczenie turystyczne jest zawarte między klientem a firmą ubezpieczeniową. Służy do zaspokojenia potrzeb finansowych powstających z powodu określonego ryzyka w związku z aktywnością podmiotu ubezpieczenia w zakresie rekreacji i turystyki. Ubezpieczenia turystyczne obejmują wiele różnorodnych usług skierowanych zarówno do przedsiębiorstw branży turystycznej, jak również do osób fizycznych, do których należą osoby indywidualnie.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?
Szczególnie ważne są ubezpieczenia zapewniające pomoc i wsparcie podczas pobytu za granicą.  Najważniejszym elementem ubezpieczeń turystycznych jest ubezpieczenie assistance zawierające kilka najczęściej spotykanych świadczeń, których zakres może być stały lub może zależeć od wybranego przez ubezpieczonego wariantu określającego wysokość pokrywanych kosztów, rodzaj świadczeń, zakres terytorialny, częstotliwość korzystania z usług itp. Ważnymi elementami ubezpieczeń turystycznych są: ubezpieczenie kosztów leczenia pokrywające koszty opieki zdrowotnej podczas pobytu za granicą, ubezpieczenie wypadkowe zapewniające odszkodowanie w przypadku trwałych następstw urazu lub śmierci ubezpieczonego na skutek wypadku podczas pobytu za granicą oraz ubzepieczeni od odpowiedzialności cywilnej zapewniające ochronę na wypadek szkód, które ubezpieczony wyrządził osobie trzeciej i ma obowiązek je pokryć. Jest możliwość ubezpieczenia bagażu od kradzieży lub włamania, ubezpieczenie podróży lotniczej od opóźnień, anulowania lotu i innych zdarzeń, ubezpieczenie dodatkowe na wypadek niezawinionej rezygnacji z podróży zapewniające zwrot poniesionych kosztów. W zakresie ubezpieczeń turystycznych firmy ubezpieczeniowe proponują szeroki zakres ubezpieczeń, który gwarantuje wybór odpowiedniej oferty dostosowanej do potrzeb.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne we Wrocławiu?
Celem ubezpieczenia turystycznego jest przede wszystkim zapewnienie spokojnego wypoczynku, a w razie przykrych zdarzeń losowych pokrycie kosztów leczenia podczas podróży, kosztów rezygnacji z lotów i noclegów, zagubionego bagażu oraz wielu innych wypadków oraz strat poniesionych podczas podróży. Zalecane jest wykupienia ubezpieczenia przed podróżą, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. We Wrocławiu korzystną cenę i fachowe doradztwo w kwestii wyboru ubezpieczenia wśród ofert kilkunastu ubezpieczycieli zapewnią doświadczeni doradcy z Multiagencji Ubezpieczniowej Eurofinance Oddział we Wrocławiu na Bulwarze Dedala 5a. Jeśli masz ograniczenia czasowe mobilni specjaliści do spraw ubezpieczeń w trakcie spotkania w dowolnym miejscu pomogą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości i ułatwią podjęcie najkorzystniejszej decyzji w sprawie ubezpieczenia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWesołych Świąt! Wszystkich!
Następny artykuł11 ton odpadów z niewielkiego lasu. Tu było wszystko!