Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Tablety z internetem dla dzieci z Mokrzeszowa

Tablety z internetem dla dzieci z Mokrzeszowa

0

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie znalazła się wśród placówek, które  otrzymały od  Państwowego Instytutu Badawczego NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – 25  tabletów wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.

„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W skład zestawu „Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE” wchodzi  tablet z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui, rysik oraz logotyp w formie naklejki do samodzielnego naklejenia na etui tabletu.

Jak zapewnia dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Maria Jaworska, przekazany sprzęt elektroniczny z pewnością będzie służył m.in. uczniom korzystającym ze zdalnego nauczania. Łączna wartość otrzymanego wsparcia opiewa na kwotę blisko 25 tys. zł.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykuł„Nie marzyliśmy o krowach i kozach”. Mimo przeciwności azyl DIOZ w Pietrzykowie nabiera kształtów [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZegarek to niezmiennie jeden z lepszych pomysłów na prezent. Jaki wybrać dla kobiety?