Strona główna Kultura Świdnicka Kolęda wirtualnie

Świdnicka Kolęda wirtualnie

0

Od wielu lat w czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia miasto, powiat i gmina Świdnica wspólnie organizowały cykl wydarzeń, przyciągających tłumy mieszkańców. Po hasłem „Świdnicka Kolęda” na Rynku rozkładał się jarmark, przygotowywane były liczne wystawy, koncerty i lubiana Wigilia Wszystkich Świdniczan. Pandemia pokrzyżowała plany. Świdnicka Kolęda 2020 przenosi się do sieci.

Wigilia Wszystkich Świdniczan w 2019 roku

„Święta w stylu eko”
Propozycja konkursowa Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aby wziąć udział w zabawie należy wysłać zdjęcie swojej ozdoby wykonanej z materiałów ekologicznych lub z recyklingu na adres: [email protected], do 28 grudnia. Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://mbp.swidnica.pl/…/26/swieta-w-stylu-eko-konkurs/. A jeśli chcą Państwo pokazać swoją ozdobioną choinkę i wygrać nagrody to zachęcamy do wysyłania jej zdjęć także do 28 grudnia na adres: [email protected]https://mbp.swidnica.pl/…/ubierz-choinke-i-wygraj-nagrody/.
Zrób bombkę i przygotuj kartkę bożonarodzeniową

Młodzieżowy Dom Kultury do 14 grudnia czeka na świąteczne kartki bożonarodzeniowe. Prace plastyczne można dostarczyć osobiście, wysłać pocztą lub mailem na adres: [email protected] A o szczegółach konkursu przeczytacie na stronie: https://mdk.swidnica.pl/konkurs-plastyczny-kartka…/ Przygotowanie bombki bożonarodzeniowej to kolejna propozycja konkursowa dla osób uzdolnionych plastycznie. Swoje dzieła należy dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do 17 grudnia – https://mdk.swidnica.pl/miejski-konkurs-na-bombke…/

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza również do wzięcia udziału w IV Bożonarodzeniowym Turnieju Szachowym, który odbędzie się 19 grudnia na serwisie lichess.orghttps://mdk.swidnica.pl/iv-bozonarodzeniowy-turniej…/
Felietony, życzenia i świąteczny teledysk

Na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury ( www.sok.com.pl) 5, 12 i 19 grudnia ukaże się cykl felietonów pn. „Spacery” fotograficzne o jarmarku bożonarodzeniowym, o historii szopki betlejemskiej i o Betlejem”. Z kolei 7,14 i 21 grudnia zachęcamy do oglądania felietonów kulinarnych o tematyce okołoświątecznej i sylwestrowej, w tym o dekoracji świątecznego stołu wigilijnego. Cykl ten nosi tytuł: „Wszystko będzie dobrze”.

23 grudnia na fanpage’u na Facebooku zobaczymy „ŚOK-owską kolędę”, czyli wspólny teledysk przygotowany przez pracowników ośrodka. Tego samego dnia na choince w Rynku powieszone zostaną życzenia z dołączonym ciasteczkiem dla widzów teatru. Natomiast na Facebooku Świdnickiego Ośrodka Kultury w Wigilię odbędzie się premiera słuchowiska bożonarodzeniowego w wykonaniu pracowników. Będzie to fragmenty powieści „Klub Pickwicka” Charlesa Dickensa.
/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułPonad 4 tys. nowych zakażeń w kraju, kolejnych kilkanaście przypadków w powiecie świdnickim
Następny artykułOśrodek Pomocy z Dobromierza apeluje o pomoc dla seniorów