Strona główna Sport Piłka ręczna Seria przerwana, hit dla Zewu

Seria przerwana, hit dla Zewu

0

W zaległym meczu II ligi piłkarzy ręcznych, starciu na szczycie tabeli Zew Świebodzin pokonał ŚKPR Świdnica 34:27 (18:6). W przypadku wygranej Szare Wilki wskoczyłyby na fotel lidera, a tak pozostały na trzeciej lokacie z trzema punktami starty do rywali i Tęczy Kościan.

Rozegrany późnym wtorkowym wieczorem szlagier nie zawiódł oczekiwań kibiców. Spotkanie stało na dobrym poziomie, nie brakowało twardej walki i efektownych zagrań. Szalę na stronę gospodarzy przechyliła bardzo dobra gra w defensywie i wysoka skuteczność. Ta druga była wypadkową wypracowanych dobrych pozycji rzutowych, ale i słabszej niż zwykle postawy świdnickich bramkarzy.

W pierwszej połowie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. ŚKPR zaczął od prowadzenia 2:0, ale Zew szybko doprowadził do stanu 3:3. Przez kolejne minuty na tablicy wyników najczęściej pojawiał się remis, dopiero w ostatnich fragmentach tej części miejscowi odskoczyli na trzy trafienia i do przerwy wygrywali 18:15. Po zmianie stron Szare Wilki szybko zdobyły dwa gole, ale potem znów do głosu zaczęli dochodzić rywale. Podopieczni Krzysztofa Terebuna powoli tracili dystans. Szkoleniowiec próbował różnych rozwiązań taktycznych: wycofywał bramkarza, zmieniał system gry w obronie, rotował składem. Mimo tych zabiegów oraz ambitnej postawy świdniczanie nie mogli zniwelować strat i ostatecznie ulegli 27:34. Najlepszymi zawodnikami meczu uznano Mariusza Rogozińskiego w szeregach gospodarzy i Pawła Starostę w ŚKPR-ze.

Szkoda przegranej, ale nie należy jej rozpamiętywać – już w piątek, 18 grudnia nasz zespół czeka ostatni mecz pierwszej rundy. ŚKPR zagra w Brzegu z Orlikiem. Początek meczu o 18.30.

Zew Świebodzin – ŚKPR Świdnica 34:27 (18:15)

Przebieg meczu: 5 2:3, 10 5:5, 15 8:7, 20 10:10, 25 13:13 30 18:16, 35 20:17, 40 24:19, 45 26:21, 50 29:23 55 32:24, 60 34:27

ŚKPR: Jabłoński, Olichwer – Starosta 7, K. Stadnik 4, Pęczar 4, Wojtala 4, Etel 2, Jaroszewicz 2, Jankowski 2, Król 1, Redko 1, Dębowczyk, Wołodkiewicz

Karne:Zew 3/3, ŚKPR 4/3

Kary: Zew 10 minut, ŚKPR 10 minut

Poprzedni artykułŚwidnicki szpital będzie szczepił medyków przeciw koronawirusowi. Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń