Wystarczył tydzień, aby zapełnić pierwszy metalowy kosz na nakrętki w Jaworzynie Śląskiej. Jego zawartość została przekazana na leczenie 14-letniego Kacpra.
Czerwone, metalowe „serca” na plastikowe nakrętki zyskują na popularności w całym kraju. W Jaworzynie Śląskiej pierwsze zostało zamontowane tydzień temu przy targowisku miejskim przy ul. 1 Maja. Zapełniono je błyskawicznie. Zebrane nakrętki zostały przekazane na rzecz Kacpra Potoniec, 14-letniego mieszkańca naszej gminy, który od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek zasilą jego subkonto i będą przeznaczone na bieżące zabiegi oraz badania.
/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/


![Świąteczne ozdoby, pyszności i występy artystyczne. Bożonarodzeniowy jarmark w Jaworzynie Śląskiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jaworzyna-jarmark-bozonarodzeniowy-2025.12.13-mix-238x178.jpg)



![Pożar samochodu dostawczego w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-samochodu-fot.-OSP-Strzegom-2-100x75.jpg)



![Coraz bliżej święta… Zrób zdjęcie świątecznej choinki i wygraj prezenty [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/12/bombki-choinka-swieta-2020-fot.-Dariusz-Nowaczynski-2-100x75.jpg)
![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)