Strona główna Wydarzenia Strzegom Ruszyły prace remontowe przy dworcu w Strzegomiu

Ruszyły prace remontowe przy dworcu w Strzegomiu [FOTO]

0

Rozpoczęły się wstępne prace związane z remontem dworca kolejowego w Strzegomiu. Renowację przechodzi obecnie zabytkowa, drewniana wiata peronowa. Prace te mają potrwać do marca przyszłego roku.

Strzegomski dworzec przy ulicy Kolejowej został oddany do użytku w 1856 roku i jest wpisany do rejestru zabytków. W październiku 2019 roku przedstawiciele spółki PKP informowali, że znalazł się on na liście 150 dworców, których modernizacja planowana jest na 2021 rok. – Ten piękny, zabytkowy obiekt i jego remont będzie na pewno wymagający, ale damy sobie z tym radę – zapewniał Krzysztof Golubiewski z PKP S.A.

W grudniu 2020 roku ruszyły pierwsze prace realizowane na peronie stacji. – Mam nadzieję, że ubiegłoroczne zapowiedzi ministra Michała Dworczyka oraz członka zarządu PKP S.A. Krzysztofa Golubiewskiego zostaną zrealizowane i uda się zmodernizować strzegomski dworzec w całości, w tym m.in. budynek, który znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Nikogo nie muszę przekonywać, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja, ponieważ nasz dworzec już od dawna wymaga gruntownej przebudowy. Wierzę, że już wkrótce obiekt zmieni swoje oblicze i stanie się miejscem przyjaznym dla mieszkańców – informuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułBlisko 15 tys. nowych zakażeń w kraju. Kolejne przypadki i ofiary śmiertelne w powiecie świdnickim
Następny artykułKurie zapłacą 300 tys. złotych ofierze księdza pedofila ze Świdnicy. Zapadł prawomocny wyrok