Strona główna Artykuł sponsorowany Prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla kobiet – skuteczne terapie!

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla kobiet – skuteczne terapie!

0

Rola, jaką przypisuje się współczesnym kobietom, wymaga od pań dużego zaangażowania i wysokiej odporności psychicznej. Żeby sprostać oczekiwaniom, wiele kobiet sięga po używki i popada w uzależnienia, które stopniowo wyniszczają ich organizm i rujnują życie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla pań.

  1. Leczenie uzależnienia od jedzenia i innych uzależnień behawioralnych
  2. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla kobiet

Wbrew powszechnej opinii, nie tylko mężczyźni cierpią z powodu uzależnień. Leczenie zakupoholizmu, gniewu czy seksoholizmu dotyczy również kobiet, podobnie jak leczenie innych nałogów.

Leczenie uzależnienia od jedzenia i innych uzależnień behawioralnych
Za uzależnienie typowe dla kobiet uznaje się chorobliwe objadanie się lub wręcz przeciwnie – unikanie jedzenia. Kobiety w ten sposób odreagowują stres, inne stany emocjonalne lub życiowe wydarzenia, które mają na nie ogromny wpływ. Leczenie uzależnienia od jedzenia ma charakter behawioralno-poznawczy, a więc z jednej strony opiera się na kontrolowaniu jedzenia na różne sposoby, a z drugiej na stabilizowaniu emocji i uczuć związanych z jedzeniem.

Uzależnienie od jedzenia, chociaż typowe dla kobiet, nie jest jedynym uzależnieniem, które występuje w tej grupie społecznej. Kobiety równie często jak mężczyźni podejmują leczenie hazardu, leczenie seksoholizmu i leczenie zakupoholizmu. To ostatnie, podobnie jak leczenie uzależnienia od jedzenia, uznawane jest za działanie typowe dla kobiet.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla kobiet
Leczenie alkoholizmu, narkomanii czy jakiegokolwiek innego uzależnienia powinno być jak najbardziej zindywidualizowane – wtedy pacjent może maksymalnie szybko osiągnąć oczekiwane efekty. Takie podejście zapewnia prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla kobiet. W ramach podejmowanej tam terapii uzależnień, panie mogą liczyć m.in. na:

  • leczenie narkomanii,
  • leczenie gniewu,
  • leczenie lekomanii.

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu kobiet, a więc dobiera metody odpowiednie dla tej grupy społecznej. Panie, podobnie jak panowie, ulegają tym samym mechanizmom uzależnienia, jednak wpadają w nie często z innych powodów. Zrozumienie przyczyn powstawania uzależnienia wśród kobiet jest kluczem do skutecznego leczenia. Inne są nie tylko powody uzależnienia, ale również model ich przebiegu. Stworzenie programów leczniczych i specjalnej placówki, dedykowanej kobietom, jest więc odpowiedzią na potrzeby pań, które same nie mogą poradzić sobie z problemem uzależnienia.

Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet
im. Matki Teresy z Kalkuty

43-392 Międzyrzecze Górne
ul. Willowa 769

Nie czekaj i skontaktuj się z nami

Tel.:
+48 735 469 430
+48 721 767 933

E-mail: [email protected]

WWW:
https://terapiakobiet.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPonad 12 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułNa Zawiszowie powstaje plac do street workout’u