Strona główna 112 Pożegnali się z prawem jazdy

Pożegnali się z prawem jazdy

0

107 km/h i 102 km/h to prędkości, jakie w terenie zabudowanym rozwinęło dwoje kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia przez świdnickich policjantów.

19 grudnia w Świdnicy na ul. Esperantystów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki Audi. 46-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 102 km/h, czyli o 52 km/h przekroczył dozwolony limit.

Tego samego dnia, ale godzinę poźniej, w miejscowości Grochotów w gminie Strzegom mundurowi zatrzymali kierującą, która w terenie zabudowanym poruszała się o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. 33-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędziła pojazdem marki Audi z prędkością 107 km/h, czyli aż o 57 km/h przekroczyła dozwolony limit.

Za popełnione wykroczenia kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi. Ponadto „pożegnali się” z uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułDrużynowo na Dolnym Śląsku nie było na nich mocnych
Następny artykułBetlejemskie światło Pokoju w Kościele Pokoju