Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Gmina Jaworzyna Śląska. Od nowego roku opłaty za wywóz śmieci w górę

Gmina Jaworzyna Śląska. Od nowego roku opłaty za wywóz śmieci w górę

0

Od 1 stycznia 2021 w gminie Jaworzyna Śląska będą obowiązywać nowe stawki za odbiór odpadów. 28 grudnia uchwałę w tej sprawie podjęli radni.

Od nowego roku stawka za odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie będzie wynosiła 29 zł za każdego mieszkańca. Dotychczas było to 26 zł od każdej osoby zamieszkującej na terenie danej nieruchomości.  Bez zmian pozostaje ulga dla rodzin wielodzietnych w kwocie 2,60 zł od osoby oraz ulga za gromadzenie bioodpadów w kompostownikach przydomowych dla domów jednorodzinnych w wysokości 1 zł od osoby.

Jak tłumaczą urzędnicy, na zmianę stawki wpłynął wynik postępowania przetargowego na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych w gminie Jaworzyna Śląska w latach 2021-2022. Do przetargu stanęła tylko jedna firma, która zaoferowała swoje usługi za ponad 8 mln 62 tys. złotych, przy czym Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej planował przeznaczyć na ten cel 6 mln 894 tys. zł.

W związku ze zmianą stawki mieszkańcy gminy nie muszą składać nowych deklaracji. Do każdego mieszkańca w styczniu zostanie wysłane zawiadomienie.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułJak bezpiecznie odpalać fajerwerki? Jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej? Służby radzą i przypominają o zasadach
Następny artykułSportowe podsumowanie 2020 roku [TOP 25 wydarzeń i imprez sportowych]