Strona główna 112 Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów. Trafią także do Świdnicy

Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów. Trafią także do Świdnicy [FOTO/VIDEO]

5

Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejnych 16 radiowozów oznakowanych oraz nieoznakowanych różnych marek. Wśród nich znalazły się cztery pojazdy elektryczne.

Flota radiowozów policyjnych garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych kilkanaście pojazdów – zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Są to samochody, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz operacyjnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą sprawdzały się w trakcie realizacji konkretnych zadań – specjalny pojazd marki Kawasaki Mule, który trafi do KPP w Złotoryi i będzie wykorzystywany w trudno dostępnych miejscach tj. tereny leśne – informuje Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

Spośród nowych 16 aut, 4 pojazdy to samochody elektryczne, które są przyjazne środowisku. 12 pojazdów zostało zakupionych częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego (50% na 50%). Z kolei samochody elektryczne zostały sfinansowane przez KGP i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50%. Całkowity koszt 16 zakupionych pojazdów to ponad 2,1 mln złotych – wylicza Jabłoński.

Nowe radiowozy to pojazdy marek Kia, Hyundai, Volkswagen i Kawasaki – zarówno furgon, jak i auta osobowe o pojemności od 1501 cm³ do 1968 cm³ (poza samochodami elektrycznymi i Kawasaki). Auta trafią do funkcjonariuszy z komend miejskich we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, oraz komend powiatowych w Głogowie, Świdnicy i Złotoryi – dodaje oficer prasowy KWP we Wrocławiu.

 

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwiąteczne paczki dla świdnickich seniorów i rodzin
Następny artykułPonad 12 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?