Strona główna Wydarzenia Strzegom Niepełnosprawni będą mieli lepsze warunki

Niepełnosprawni będą mieli lepsze warunki

0

W połowie listopada br. rozpoczął się remont Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu. Już w marcu przyszłego roku podopieczni WTZ-u będą się cieszyć ze zmian i kolejnych udogodnień.

W pracowni krawiecko-tkacko-hafciarskiej została wymieniona podłoga, na której położono kafle. Obecna świetlica WTZ-u przekształca się w pracownię ceramiczną. Została już postawiona ścianka, dzieląca pracownię, w której będą prowadzone zajęcia terapeutyczne i pomieszczenie, w którym będą wypalane prace ceramiczne kolejnych 5 nowych osób niepełnosprawnych przyjętych do warsztatu jeszcze w tym roku.

Pomieszczenia przejęte od Zespołu Szkół Specjalnych stanowić będą nową świetlicę. Została już wyburzona ściana i wylana podłoga. Ze świetlicy będzie bezpośrednie wyjście na warsztatowy ogródek. – Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom mocno zaangażowanym w powstanie naszego warsztatu i obecną rozbudowę placówki – podkreśla Sabina Kubacka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu. Modernizacja WTZ-u jest współfinansowana w kwocie 160 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułKoronawirus: Nie żyje dwoje kolejnych mieszkańców powiatu świdnickiego
Następny artykułJaka biżuteria do różowej sukienki?