Strona główna Artykuł sponsorowany Najciekawsze destynacje w Hiszpanii

Najciekawsze destynacje w Hiszpanii

0

Piękna Hiszpania kusi słońcem, widokami i architekturą przez cały rok. To doskonałe miejsce na wakacje w zimniejszych i letnich miesiącach. Warto zostawić choć na chwilę polską szarość i wyruszyć w podróż do tego ciepłego, południowego kraju.

Kraj urokliwych nadmorskich kurortów    

Hiszpańskie wybrzeże Morza Śródziemnego jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu, gdy w Polsce pogoda nie rozpieszcza. Costa Brava to jedna z najbardziej znanych, a jednocześnie najpiękniejszych jego części. Położona jest na północnym wschodzie Hiszpanii, w okolicach urokliwego miasta Girona, w którym znajduje się też międzynarodowe lotnisko. W podróż do cudownej Hiszpanii wybierzemy się na przykład z biurem Coral Travel, oferującym ciekawe atrakcje oraz wiele wygód. Wspomniana Costa Brava to region turystyczny bogaty w urokliwe nadmorskie miasteczka oraz najlepsze urlopowe kurorty, takie jak Lloret de Mar czy Tossa de Mar. Przeglądając dostępne w internecie zdjęcia tych okolic rzucają się w oczy pocztówkowe krajobrazy, gdzie błękit morza jest tłem dla starych katalońskich budowli z kamienia i skalistych wybrzeży. Dla osób, które interesuje Hiszpania last minute stanowi bardzo korzystną ofertę.

Piękna Hiszpania last minute w pobliżu Barcelony

Kolejnym obszarem jest położone w okolicy stolicy Katalonii wybrzeże Costa Barcelona. Poza największym miastem, są tu jeszcze takie warte odwiedzenia kurorty jak Malgrat de Mar lub Calella. Panuje tu subtropikalny klimat z przyjemnymi temperaturami nawet w najchłodniejszych miesiącach. Miłośników nadmorskiego wypoczynku zapraszają piękne plaże i rafy koralowe. Rozwinięte zaplecze hotelowe z opcjami dla osób ceniących wczasy all inclusive przyciąga nawet najbardziej wymagających turystów. Miłośnicy śródziemnomorskiej kuchni znajdą tu liczne restauracje, w których można spróbować najlepszych owoców morza oraz różnorodnych tapas.

Na zimowy urlop Hiszpania i jej urokliwe miasta

Barcelona oraz Girona to jedne z najpiękniejszych miast tego śródziemnomorskiego kraju, jednocześnie znajdujące się w pobliżu najpiękniejszych nadmorskich kurortów. Pierwsze z nich, stolica Katalonii, od wieków przyciąga turystów, na których czeka zapierająca dech w piersiach architektura. W mieście znajdziemy wiele obiektów wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, takich jak Sagrada Familia, Park Güell czy Casa Milá. W mieście na każdym kroku widać niesamowite dzieła Antoniego Gaudiego, które tworzą niepowtarzalny klimat. Jadąc nieco na północ od Barcelony warto odwiedzić z kolei piękne miasto Girona z doskonale zachowaną średniowieczną starówką i wieloma budowlami romańskimi, gotyckimi oraz barokowymi. Mnóstwo dobrych biur podróży swoje wczasy rozpoczyna właśnie od tego lotniska, więc warto się choć na chwilę zatrzymać w pięknym katalońskim mieście.

Dla osób, które interesuje ciekawa destynacja na zimowy urlop Hiszpania będzie więc bardzo dobrą opcją. Ciepły klimat, piękne krajobrazy i urokliwa architektura sprawią, że każdy podróżny znajdzie odpowiednie dla siebie atrakcje. Urlop spędzony w Hiszpanii, nawet w zimniejszym sezonie, na pewno będzie niezapomniany.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOkłamał zespół pogotowia. Medycy weszli do chorego zakażonego koronawirusem tylko w podstawowym zabezpieczeniu
Następny artykułNowi funkcjonariusze w świdnickiej policji