Strona główna 112 Jeden z nowych radiowozów trafił do Słotwiny

Jeden z nowych radiowozów trafił do Słotwiny

0
Flota Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy powiększyła się o dwa nowe radiowozy. Jeden z nich został oficjalnie przekazany na posterunek w Słotwinie.
 Pozyskanie nowoczesnych pojazdów było możliwe dzięki współpracy z władzami samorządowymi, które w połowie sfinansowały ich zakup. Druga część środków pochodziła z budżetu policji.
Policjanci z Posterunku w Słotwinie będą do służby wykorzystywać  SUV Hyundai Tucson. Samochód wyposażony jest w benzynowy silnik 1.6 T-GDI o mocy 177 KM.
Powstanie Posterunku Policji w Słotwinie było odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy Świdnica i poprawę bezpieczeństwa publicznego na terenie 33 sołectw. Z pewnością nowy radiowóz przyczyni się do tego, by policjanci jeszcze skuteczniej mogli służyć na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszych miejscowości. Życzę bezpiecznych służb, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku, a także tego aby wróciło zaufanie społeczeństwa do policji – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.
Kluczyki do radiowozu, wraz z życzeniami bezawaryjnej eksploatacji, przekazali funkcjonariuszom wójt gminy Świdnicy Teresa Mazurek wraz zastępcą Bartłomiejem Strózikiem i wiceprzewodniczącym Rady Gminy Arkadiuszem Piasecznym. W uroczystym przekazaniu uczestniczyli także zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy mł. insp. Jarosław Nowaczyk, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Przemysław Siwiak oraz kierownik Posterunku Policji w Słotwinie asp. szt. Tomasz Zdeb, a także dzielnicowi posterunku.
/UG Świdnica, opr. red./
Poprzedni artykułPorzucony królik szuka nowego domu [Aktualizacja]
Następny artykułCo wybrać na prezent dla chłopaka? Kilka propozycji sklepu Eltkom