Strona główna 112 Jechali na „podwójnym gazie”

Jechali na „podwójnym gazie”

0

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. W miniony weekend na terenie powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali kolejnych nierozsądnych kierujących.

W piątek, 27 listopada w ręce mundurowych wpadł 44-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, który kierował samochodem osobowym marki Renault. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w sobotę, 28 listopada został zatrzymany 59-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierował również samochodem osobowym marki Renault. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – dodaje rzecznik KPP Świdnica, przypominając, że oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJest odpowiedź na propozycję przeniesienia punktu wymazów. „Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji konieczności poddania się testom”
Następny artykułDrogowcy gotowi na zimę?