Strona główna Artykuł sponsorowany Jak bezpiecznie wybrać dewelopera?

Jak bezpiecznie wybrać dewelopera?

0

Zakup mieszkania to nie tylko inwestycja, ale także w większości osób zobowiązanie na lata. Dlatego też bardzo istotne oprócz wybrania samej nieruchomości jest także kupno jej od dobrego dewelopera. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając inwestora, który ma nam zbudować dom lub mieszkanie, które będzie spełniać nasze oczekiwania i wymagania.


 
Przynależność do Polskiego Związku Firm Deweloperskich
Dobry deweloper we Wrocławiu z pewnością będzie należał do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że decydujemy się na bezpieczną transakcję. PZFD jest organizacją, która za główny cel stawia sobie dbanie o kondycję rynku deweloperskiego w Polsce. Jeśli deweloper do niej należy, mamy pewność, że przestrzega on wszystkich dobrych praktyk w relacjach z klientami oraz gwarancję ukończenia inwestycji.

Sprawdzenie portfolio dewelopera we Wrocławiu
Obecność w PZFD to jednak nie wszystko. Doświadczenie dewelopera również ma istotne znaczenie. Najłatwiej będzie sprawdzić wszystkie jego dotychczasowe realizacje. W tym celu możemy przejrzeć Internet lub udać się na osiedle, które zostało przez niego wybudowane i podpytać mieszkańców, co sądzą o nieruchomości i jej wykończeniu oraz o samym deweloperze. Istotne są standardy budynku, czyli materiały użyte do jego postawienia, wykończenie, styl, czy też udogodnienia. Musimy mieć jednak na uwadze to, że każda inwestycja będzie się różnić od innej. Niemniej wszelkie informacje o pękających ścianach po kilku miesiącach, czy też inne problemy i usterki będą ważną wskazówką.

Co musisz wiedzieć o ustawie deweloperskiej?
Od 29 kwietnia 2020 roku obowiązuje Ustawa Deweloperska, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa osób, które chcą kupić nieruchomość. W praktyce oznacza to, że deweloper ma obowiązek wystawienia umowy deweloperskiej, prospektu informacyjnego oraz rachunku powierniczego. Szczególnie istotny jest prospekt, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne informacje o danej inwestycji oraz jej stanie prawnym. Druga część prospektu dotyczy konkretnie danego lokalu mieszkalnego, jaki chcemy nabyć. Warto więc sprawdzać, czy wybrany przez nas deweloper we Wrocławiu wypełnia wszystkie obowiązki, które zostały na niego nałożone. Z pewnością rzetelnego dewelopera we Wrocławiu można znaleźć na stronie https://domardevelopment.pl/, który może dodatkowo pochwalić się wieloma realizacjami.

Jakie znaczenie ma cena?
Podczas wyboru mieszkania ogromne znaczenie ma cena. Najtańsze rzadko kiedy są najlepsze. Relacja ceny do jakości jest istotna. Oczywiście nie oczekujemy mieszkania, które będzie wykończone pod klucz z drogim wyposażeniem za bardzo niską kwotę. Jest to po prostu niemożliwe. Nie trzeba jednak od razu inwestować w najdroższą nieruchomość. Zdarzają się na rynku oferty, które są zaniżane, ale w tym momencie powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza. Inwestowanie w mieszkanie to proces, który wymaga rzetelnej i skrupulatnej oceny, a nie działania pod wpływem emocji, czy też chwili. Jeśli więc cena jest relatywnie umiarkowana tak samo, jak jakość wykonania nieruchomości, a przy tym jest to deweloper z długim stażem i wieloma realizacjami jak na przykład Domar Development, to mamy pewność, że wybieramy dobre mieszkanie.

/Artykuł sponsorowany/

 

Poprzedni artykułW Bagieńcu powstanie Inkubator Przetwórstwa Lokalnego
Następny artykułBlisko 500 nowych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku, ponad 20 w powiecie świdnickim