Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Harcerze przekazali wójt gminy Świdnica Betlejemskie Światło Pokoju

Harcerze przekazali wójt gminy Świdnica Betlejemskie Światło Pokoju [FOTO]

0

„Światło Służby” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, nawiązujące do pomocy niesionej przez harcerki i harcerzy w dobie pandemii. W piątek przedstawiciele świdnickiego Hufca ZHP przekazali na ręce wójt gminy Świdnica lampion z betlejemskim płomieniem.

Betlejemskie Światło Pokoju było co roku uroczyście przekazywane podczas spotkania wigilijnego w świdnickim Rynku. W tym roku jednak ze względu na pandemię, spotkanie wieńczące Świdnicką Kolędę, której gmina Świdnica jest współorganizatorem, nie odbędzie się. W związku z tym, komendantka Hufca ZHP Świdnica hm. Misia Pamuła oraz zastępca ds. organizacyjnych i kwatermistrzowskich hm. Piotr Pamuła, przekazują płomień osobiście na ręce włodarzy miast i gmin z regionu. 18 grudnia ten wyjątkowy podarunek został przekazany na ręce wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek.

Harcerze odwiedzą też parafie wszystkich wyznań. Każdy mieszkaniec ma także możliwość zabrania światła do domu, po odbiór druhowie zapraszają do siedziby hufca przy ul. Lelewela 18 z własnymi lampionami.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDwie Warszawy, co po torach mknęły. Wyjątkowe wozy w jaworzyńskim muzeum [FOTO]
Następny artykułNajbliższa niedziela będzie handlowa. Jak w okresie przedświątecznym będą czynne sklepy?