Strona główna Artykuł sponsorowany Explainer video – co to jest i do czego służy?

Explainer video – co to jest i do czego służy?

0

Reklama to podstawa w procesie docierania do klienta. Powinna być wyrazista, łatwa do zapamiętania i zwracająca uwagę. Ciekawą formą reklamy są animacje, przedstawiające produkt w łatwy i przystępny, bez długiego tekstu. Bardzo skuteczny i coraz popularniejszy jest explainer video, czyli kilkuminutowa animacja ( trwająca 1-3 minuty). Jej celem jest wyjaśnienie w prosty sposób skomplikowanych zagadnień.

Interesujące statystyki

Explainer video to nowa moc w marketingu. Badania marketingowe pokazują wyraźnie, że reklamy video to przyszłość w promowaniu produktów. Okazuje się, że dla odbiorcy minuta filmowej animacji video odpowiada prawie dwóm milionom słów, jeżeli chodzi o skuteczność przekazu. Udowodniono obserwując zachowania internautów, że ponad 60% ogląda animacje reklamowe, zanim przeczyta opis produktu. Explainer video to pierwszy punkt kontaktowy produktu z klientem. Ludzie wolą poświęcić 2 minuty na obejrzenie filmu niż 15 na czytanie informacji. Video na pierwszej stronie zwiększa konwersję aż o 80%. Video marketing to potężne narzędziem, które zaczyna być popularniejsze niż reklamy telewizyjne.

Explainer video – kreacja marki

Explainer video jak każde narzędzie marketingowe, służy do zaprezentowania produktu odbiorcy, przez co kreuje w jego świadomości markę i przyczynia się do jej popularności. Jest to sposób na zwizualizowanie nawet pozornie ciężkiego do opisania tematu, np.: kwestii możliwości

technicznych nowych telewizorów, czy laptopów. Dzięki informacjom, które są zawarte w tej krótkiej animacji, potencjalny odbiorca może zdecydować, czy potrzebuje danego produktu lub usługi i czy chce skorzystać z oferty. Ludzie lepiej zapamiętują informacje, które są zwizualizowane niż długi tekst. W końcu skupienie uwagi trwa krótki czas i trzeba go wykorzystać na zaangażowanie widza w oglądanie prezentacji produktu.

Proces tworzenia

Explainer video jest tworzone przez prawdziwych pasjonatów – artystów. Pierwszym etapem w powstawaniu jest rozmowa z zamawiającym o jego produkcie i wspólna burza mózgów, która prowadzi do powstania koncepcji animacji- jej formy i stylu. Proces powstania explainer video trwa około sześciu tygodni. Animacja powinna trwać około dwóch minut, ponieważ jest optymalny czas, w którym widz interesuje się materiałem i ogląda go z zaciekawieniem. Dłuższy filmik nuży odbiorcę i rezygnuje on z dalszego oglądania. Lepszym rozwiązaniem jest wykonanie dwóch krótszych filmików niż jednego długiego. Explainer video cechuje: czytelna narracja, prosta grafika i jasne komunikaty tłumaczące temat krok po kroku.

Explainer video zwiększa sprzedaż towaru lub usługi, ponieważ wyjaśnia, jak działa reklamowany przedmiot i tworzy w odbiorcy mechanizm zaciekawienia, wypróbowania go, co sprzyja decyzjom zakupowym. Każdy atrakcyjny sposób dotarcia do klienta jest ważny i warty wypróbowania. Promocja danego przedmiotu w internecie powinna przebiegać wieloetapowo i opierać się na różnych narzędziach reklamowych.

więcej szczegółów na Krótkie Formy

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułAwaria wodociągu w Świebodzicach
Następny artykułWzrost liczby zakażonych koronawirusem. Ile przypadków w powiecie świdnickim?