Strona główna Wydarzenia Świebodzice Defibrylatory trafiły do Świebodzic

Defibrylatory trafiły do Świebodzic

0

Gmina Świebodzice zgłosiła projekt pn. „WzMOCnij Pierwszą Pomoc w Gminie Świebodzice” w ramach II edycji programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, wnioskując o grant na zakup 4 defibrylatorów oraz przeprowadzenie szkolenia z ich obsługi. Urządzenia zostały już zainstalowane.

Projekt został wybrany jako jeden z ponad 100 zwycięskich inicjatyw z całej Polski i otrzymał grant w wysokości 20 tysięcy złotych. W połowie grudnia projekt został zrealizowany – odbyło się szkolenie z obsługi urządzeń dla osób z instytucji gdzie trafił sprzęt. Następnie skrzynki, w których umieszczono mające ratować życie defibrylatory AED, zamontowano w czterech wyznaczonych wcześniej miejscach w mieście: w Ratuszu Miejskim, siedzibie Straży Miejskiej, w budynku Wodnego Centrum Rekreacji oraz w Miejskim Ośrodku Zdrowia.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa.

/UM Świebodzice, opr. red./
Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułPotrącenie na przejściu dla pieszych
Następny artykułOgraniczone przemieszczanie się w Sylwestra, zamknięte hotele, obostrzenia w galeriach. Opublikowano rozporządzenie