Strona główna Artykuł sponsorowany Bubble tea – wyjątkowy napój z Tajwanu

Bubble tea – wyjątkowy napój z Tajwanu

0

Bubble tea szturmem podbiła serce miłośników napojów tworzonych na bazie herbaty. W tym gronie bubble tea jest jednak wyjątkowa. Swoją wyrazistość zawdzięcza przede wszystkim dodatkowi w postaci kulek tapioki.

bubble tea z tapioką, kawior molekularny kulki popping boba

  1. Bubble tea – co to?
  2. Zrobić czy kupić bubble tea?
  3. Jak przyrządzić bubble tea?

Bubble tea – co to?
Kulki tapioki to obok herbaty podstawowy składnik bubble tea. Napój ten pochodzi z Tajwanu. Przez długi czas był to regionalny specjał. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie jednak wrosło zainteresowanie nim, na tyle że w kolejnych państwach Azji, a potem Europy powstawać zaczęły specjalne punkty serwujące wyłącznie bubble tea w różnych odmianach. Dzisiaj napój ten jest ogromnie popularny. Doczekał się już nawet wspomnienia w jednym z przebojów Quebonafinde.

Bazą dla bubble tea jest – jak sama nazwa wskazuje – herbata. Może to być zarówno klasyczna czarna herbata, jak i jej zielona, biała, a nawet jaśminowa odmiana. Do bardzo esencjonalnego naparu dodaje się mleko, cukier i… kulki tapioki. Tę podstawową wersję bubble tea można wzbogacić o dodatki takie jak mango, kumkwat, liczi. Do wyboru jest bardzo wiele różnego rodzaju dodatków, które pozwalają stworzyć wyjątkową bubble tea. Napój może być bardziej owocowy lub mleczny czy też jogurtowy. Wszystko zależy od twojej fantazji. Same kulki, mimo że występują najczęściej w wersji bezbarwnej, można kupić w wersji popping boba, czyli kawioru molekularnego wzbogaconego np. o sok owocowy, który zmienia kolor kulek.

bubble tea z tapioką, kawior molekularny kulki popping boba

Zrobić czy kupić bubble tea?
Bubble tea jest bardzo popularnym napojem, więc bez problemu można go kupić w wielu punktach. Na całym świecie powstają miejsca, które specjalizują się wyłącznie w robieniu tego napoju. Niestety nie brakuje jednak także  punktów, które wybierają drogę na skróty i robią bubble tea… z gotowego proszku. Takich miejsc lepiej unikać. Zamiast ciekawego, ale i w miarę zdrowego napoju przygotowanego z naturalnych składników możesz dostać bowiem tylko chemiczny roztwór, który z oryginalną bubble tea nie ma nic wspólnego. W takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie napoju w domu. Nie jest to szczególnie skomplikowane, a składniki, w tym kawior bubble tea, kupisz w sieci bez problemu.

Jak przyrządzić bubble tea?
Samodzielne przygotowanie bubble tea oprócz tego, że sprawia sporo frajdy, daje możliwość przygotowania najbardziej odpowiadającej ci jej wersji. Do przygotowania bubble tea potrzebujesz tapioki lub popping boba. Tej drugiej wersji nie trzeba gotować, natomiast tradycyjną tapiokę tak. Trwa to około 15 minut, do momentu wypłynięcia kulek na powierzchnię wody. Po upływie kolejnych 15 minut można odcedzić kulki. Następnie ugotowaną tapiokę lub kawior molekularny łączy się z zaparzoną wcześniej herbatą z dodatkiem mleka. Zamiast tego ostatniego możesz dać także wodę lub sok. Wszystko zależy od twoich preferencji. Możesz także postawić na inne smakowe dodatki. Do słodzenia bubble tea najlepiej sprawdza się miód.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTaksówkarz oskarżony o przejechanie mężczyzny
Następny artykułBiskup świdnicki podjął decyzję w sprawie kolędy. Wizyty domowe tylko na życzenie i po wcześniejszym umówieniu się z księdzem