Strona główna 112 Zbyt szybko i bez uprawnień. Podwójne problemy 50-letniego kierującego

Zbyt szybko i bez uprawnień. Podwójne problemy 50-letniego kierującego

0

Na terenie gminy Jaworzyna Śląska świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Na tym nie zakończyły się problemy 50-letniego kierowcy. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że wsiadł on za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Dbając o bezpieczeństwo na drodze, świdniccy policjanci stale kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Podczas jednej z interwencji podjętych na terenie gminy Jaworzyna Śląska, patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi, który ignorował znaki ograniczające prędkość i w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, jechał 108 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

To „spotkanie” z funkcjonariuszami zakończyłoby się pewnie bardzo szybko – z zastosowaniem prawem przewidzianych środków. Sprawdzenie w policyjnych policyjnych systemach wykazało jednak, że 50-latek ma cofnięte uprawienia. Decydując się na jazdę samochodem mężczyzna popełnił przestępstwo opisane w art. 180a kodeksu karnego, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 50-latek zdecyduje teraz sąd – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSzafirowy jubileusz świdnickiego Jubilata w cieniu pandemii
Następny artykuł12-letni świdniczanin odkrył kometę. „To prawdopodobnie najmłodszy odkrywca w historii”