Strona główna Artykuł sponsorowany Zakup nowoczesnej porcelany – pomysły i inspiracje

Zakup nowoczesnej porcelany – pomysły i inspiracje

0
Twoje mieszkanie urządzone jest w nowoczesnym stylu? A może stawiasz na klasykę i szukasz elementów kontrastujących z panującym designem? Nowoczesna porcelana sprawdzi się w każdym wnętrzu i nada mu wyjątkowego charakteru, dlatego jesteś w dobrym miejscu – w artykule tematem jest porcelana i kilka inspiracji do jej zakupu.

Czym kierować się podczas wyboru porcelany?
Przed zakupem jakiegokolwiek naczynia, warto poznać kilka podstaw o właściwościach porcelany. Nowoczesna porcelana to przede wszystkim porcelana wysokiej jakości, która będzie służyć nam długimi latami, dlatego postaw na przemyślany zakup dobrego produktu. Wybór porcelany to świadomość kilku właściwości tego tworzywa, więc przed zakupem można wykonać test sprawdzający.

Wysokiej jakości porcelana przepuszcza światło, wystarczy pod jego strumień przyłożyć naczynie, sprawdzając przepuszczalność naczynia. Dodatkowo, jakościowe produkty nie reagują z jedzeniem i piciem, dlatego żadne zabrudzenia nie wnikną w porcelanę i nie zafarbują jej. Zwróć także uwagę na możliwość mycia w zmywarce – owszem, porcelanę zazwyczaj można myć w ten sposób, ale tylko pod warunkiem, że nie ma na niej ręcznie malowanych zdobień.

Nowoczesna porcelana – poradnik zakupowy
Czas na kilka propozycji i inspiracji, które według nas dodadzą stylu na każdym stole. Poniżej znajdziesz nietypowe naczynia oraz sposoby tworzenia ciekawych aranżacji.

Oryginalny miks – talerze na sztuki
Talerze porcelanowe to podstawa każdej zastawy stołowej. Ale czy wiesz, że talerze można kupić nie tylko w skompletowanych już zestawach? Chcąc uzyskać efekt nowoczesności możesz dowolnie miksować elementy serwisu w ramach jednej kolekcji, jednego koloru lub motywu przewodniego. Wielu producentów umożliwia tworzenie takich zestawów, dlatego ograniczeniem jest już tylko nasza wyobraźnia. Efekt nowoczesnego kompletu naczyń można również uzyskać, dzięki zastosowaniu różnych kształtów talerzy. Coraz częściej spotyka się talerze o nieregularnych kształtach jak np. te z kolekcji Royal oraz Royal White od PiP Studio, dostępnych w asortymencie sklepu Home and Passion tutaj – homeandpassion.pl/talerze-porcelanowe.

Must have każdego kawosza – dzbanek
Czy wybierając swoją zastawę stołową zastanawiałeś się nad mlecznikiem? Dzbanuszki na mleko to niezwykły element stołu, nie tylko praktyczny, ale i dekoracyjny. Zaskocz swoich gości i podaj im mleko do kawy w elegancki sposób, właśnie w dzbanuszku do mleka. Podobnie jak w przypadku talerzy, coraz więcej jest niestandardowych, niekonwencjonalnych dzbanków. Jednym z nich jest dzbanuszek Birdie od Lisabeth Dahl, który łączy ze sobą ponadczasową elegancję z nietuzinkową formą.

Elegancja w nowym wydaniu – filiżanka
Picie herbaty lub kawy w filiżance często kojarzy się nam z elegancją i swego rodzaju tradycją. Dlaczego by więc nie przełamać jej odrobiną ekstrawagancji w postaci porcelanowej filiżanki? Stawiaj na kolory, dzięki którym picie napoju z tej konkretnej filiżanki, nada zupełnie nowy wymiar. Jeśli szukasz czegoś, co z pewnością ożywi każde spotkanie, sprawdź kolekcję Early Bird Pink od marki PiP Studio i ich filiżanki porcelanowe. Wykonane z porcelany wysokiej jakości, ręcznie zdobione, a w połączeniu z różem i złotymi wykończeniami dają oryginalny i stylowy efekt.

Tak naprawdę, nowoczesna porcelana dla każdego może oznaczać coś innego – dla jednych będą to mocne kolory, a dla innych nietypowe kształty. Porcelana w obu tych i wielu innych wariantach dostępna jest w sklepie Home and Passion, podobnie jak propozycje, wymienione w artykule. Twórz własne kompozycje i nadaj nowoczesności swoje indywidualne znaczenie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułW czwartek pobór krwi
Następny artykułPonad 15 tys. nowych zakażeń w kraju. Kolejne przypadki i ofiary śmiertelne w powiecie świdnickim