Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica „Puszka dla głodnego brzuszka”. Przedszkole w Pszennie zachęca do pomagania zwierzakom ze...

„Puszka dla głodnego brzuszka”. Przedszkole w Pszennie zachęca do pomagania zwierzakom ze schroniska

0

Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk – wskazują rodzice wraz z dziećmi i gronem pedagogicznym z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie, którzy postanowili wspomóc bezdomne zwierzęta ze świdnickiego schroniska. Przed placówką stanęła skrzynia, w której można zostawiać karmę oraz materiał na legowiska dla „bezdomniaków”, przyczyniając się tym samym do polepszenia bytu zwierząt.

Zima to czas wyjątkowo trudny dla wszystkich, którzy borykają się z brakiem dachu nad głową. Niskie temperatury doskwierają nie tylko nam ludziom, ale także zwierzętom. Przedszkole w Pszennie wspiera różne akcje charytatywne, by pomóc potrzebujących. Tegoroczne przygotowania do zimy rozpoczynamy od akcji pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Świdnicy. Zbieramy karmę suchą i mokrą, przysmaki oraz wszystko to co nadaje się na legowiska (stare koce, ręczniki itp.), aby nasi mali przyjaciele mieli pełne brzuszki i aby ciepło było im w nóżki – mówi Paulina Socha-Żuk z przedszkola w Pszennie.

Otwórzmy nasze serca i włączmy się do akcji! Dzięki takim akcjom uczymy dzieci odpowiedzialności i wrażliwości. Uczymy, aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Akcja pomocy porzuconym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w jaką mogą włączyć się małe dzieci. Przez pomaganie możemy zaszczepić w nich takie wzorce jak: humanitaryzm, altruizm, wrażliwość, które z pewnością zaowocują w przyszłości – podkreśla Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

Poprzedni artykułCzołowe zderzenie na łączniku autostradowym. 23-letnia kierująca zginęła na miejscu [FOTO]
Następny artykułSkradziono rower. Właścicielka apeluje o pomoc