Strona główna Wydarzenia Świdnica Pomagają ofiarom terroryzmu. Wystawa na świdnickim Rynku

Pomagają ofiarom terroryzmu. Wystawa na świdnickim Rynku

0

Na świdnickim Rynku można oglądać wystawę zewnętrzną poświęconą działalności Fundacji Orla Straż – Eaglewatch, której misją jest pomoc ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Wspiera ona rodziny, które straciły bliskich, dom oraz dorobek całego życia w wyniku najazdu terrorystów z ISIS.

Fundacja, założona przez kmndr. ppr. rez. Bartosza Rutkowskiego, pomaga ofiarom w powrocie do życia, jakie wiodły przed wojną wywołaną przez islamskich fundamentalistów. Realizuje działania m.in. przez odbudowę zniszczonych miejsc pracy, wspieranie edukacji wdów i sierot oraz pomoc rozwojową udzielaną w bardzo szerokim zakresie. 

Pomoc oferowana jest głównie tym mniejszościom, które stały się obiektem szczególnego okrucieństwa z rąk ISIS. Terroryści po ataku na chrześcijańskie i Jezydzkie miejscowości dokonali licznych zbrodni przeciwko ludzkości i zmusili setki tysięcy osób do ucieczki z własnych domów. Miasta obrócili w ruinę. Jezydzkie kobiety i dzieci zostały porwane i trafiły do niewoli. Po latach część z nich została wykupiona przez rodziny lub uciekła. Teraz w większości mieszkają w obozach dla przesiedleńców, rozsianych po całym kraju.

Wystawa prezentuje działania i zachęca do wsparcia działań Fundacji, która niesie, w tak niewyobrażalnie trudnych warunkach, pomoc ludziom w najwyższej potrzebie. Na stronie internetowej www.orlastraz.org można odnaleźć wszystkie potrzebne informacje.

/opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński