Strona główna Sport Siatkówka Po kilkutygodniowej przerwie wracają w końcu do gry

Po kilkutygodniowej przerwie wracają w końcu do gry

0

Nie ma chyba w naszym kraju rozgrywek, które bardziej zostałyby ostatnio storpedowane w związku z pandemią koronawirusa. Mowa o grupie trzeciej II ligi siatkówki kobiet, w której występuje ekipa MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego po raz ostatni wyszły na parkiet 24 października, wygrywając na wyjeździe 3:0 z Jedynką Siewierz.

W ostatniej serii spotkań było już znacznie lepiej i nie odbyło się jedynie derbowe starcie pomiędzy Chełmcem Wodociągi Wałbrzych, a właśnie ekipą ze Świdnicy. Nie zmienia to faktu, że po raz ostatni biało-zielone walczyły o punkty blisko miesiąc temu, a na kolejny bój rozgrywany w hali sportowej na Zawiszowie czekają od 26 września. Wtedy to na inaugurację sezonu 2020/2021 zespół trenera Mateusza Dąbrowskiego pokonał u siebie drużynę #Volley’a II Wrocław 3:1. Teraz naszym rywalem będzie MGLKS Sobieski Oława. – W najbliższą sobotę, 21 listopada o godzinie 17:00 wracamy na parkiety siatkarskiej II ligi kobiet, by powalczyć o kolejne punkty. Zespól jest głodny gry i walki na boisku. Ze sporym utęsknieniem czeka na gwizdek po tej przerwie. Na własnym parkiecie podejmować będziemy ekipę MGLKS-u Sobieski Oława. Mecz transmitowany będzie na żywo, a link do transmisji dostępny będzie na klubowym profilu na Facebook’u – przekazują przedstawiciele MKS-u IgnerHome Volley Świdnica.

Obecnie świdnicka drużyna plasuje się na ósmym miejscu w stawce jedenastu zespołów. Na swoim koncie mamy sześć punktów, na które składają się dwie wygrane i trzy porażki. Nasz najbliższy rywal z dorobkiem zaledwie dwóch „oczek” zamyka ligową tabelę. Na zdecydowanym prowadzeniu (komplet pięciu zwycięstw) znajdują się jedne z faworytek do tytułu mistrzowskiego – siatkarki Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki.