Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

0

Aż sześciu kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, zatrzymali w ostatnich dniach świdniccy policjanci. Nieodpowiedzialni kierujący stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Wystarczyło pięć dni, aby 6 kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący zatrzymany 15 listopada w związku z przekroczeniem o 59 km/h dozwolonej prędkości. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, został zatrzymany na terenie gminy Strzegom. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki BMW na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 109 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Pozostali zatrzymani kierujący poruszali się z prędkością od 101 do 106 km/h.

Mundurowi wszystkim sześciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze zgodnie z przepisami ukarali ich 10 punktami karnymi i mandatami – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBlisko 24 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?
Następny artykułPorzucony wrak przy drodze krajowej. Policja ma pomóc w ustaleniu jego właściciela